Angle down Atgal

Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarti per savaitę nuveikti darbai

Nors karantino sąlygos šalyje palaipsniui švelnėja, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jau laikas grįžti į visiškai įprastą gyvenimo ritmą. Baigiantis savaitei, Varėnos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo aptarta situacija rajone bei per savaitę nuveikti darbai.

Varėnos policijos komisariato pareigūnai praėjusią savaitę vykdė prevencinę veiklą. Buvo tikrinama, ar turgavietėse Varėnos mieste ir rajone besilankantys gyventojai dėvi kaukes. Taip pat buvo patikrinti prekybos centrai ir parduotuvės, atsitiktine tvarka sustabdytas vienas autobusas ir patikrinta, ar jo vairuotojas ir keleiviai dėvi kaukes. Policijos pareigūno Sauliaus Dobrovolskio teigimu, šių patikrinimų tikslas yra ne bausti, bet priminti, kad kaukes masinėse susibūrimo vietose gyventojai vis dar privalo dėvėti. Policijos pareigūnai taip pat dirbo įprastinį darbą, susijusį su nusikalstamumo bei įvairių viešosios tvarkos pažeidimų mažinimu. Pasak S. Dobrovolskio, kelia nerimą neblaivių žmonių daromos nusikalstamos veiklos, todėl gyventojai kviečiami būti pilietiškais, išgirdę ar pastebėję smurto atvejų, raginami nelikti abejingais.

Varėnos PSPC, laikantis visų saugumo reikalavimų, po vieną į valandą jau priimami pacientai. Ateinančią savaitę prie poliklinikos bus ištiestas tentas, kur žmonės galės pasislėpti nuo lietaus ir vėjo. Iki šiol poliklinikoje yra atlikti 979 tyrimai dėl COVID–19. Kol kas negauti 93 atsakymai, o gauti atsakymai yra neigiami. Šią savaitę bus skelbiamas konkursas dėl aprangų pirkimo GMP darbuotojams.

Varėnos ligoninėje nuo antradienio taip pat bus pradėtos palaipsniui teikti planinės ambulatorinės ir stacionarinės paslaugos. Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirti visi įstaigos darbuotojai, kai kurie – net po kelis kartus, nes slaugos ir reanimacijos skyrių darbuotojai tiriami kas savaitę. Varėnos ligoninei jau nupirktas gyvybinių funkcijų monitorius. Jis įstaigą pasieks kitą savaitę, kaip ir Sveikatos ministerijos skirtas dirbtinių plaučių ventiliavimo aparatas.

Šios savaitės Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyta, kaip šiuo karantino laikotarpiu organizuojamas administracijos darbas. Taip pat nustatyta, kad nors lankytojai prioriteto tvarka vis dar aptarnaujami nuotoliniu būdu, tačiau neatidėliotinus klausimus jie nuo šiol gali spręsti ne tik telefonu ir elektroniniu paštu, kaip buvo griežto karantino metu, bet ir apsilankę Varėnos rajono savivaldybės administracijoje bei rajono seniūnijose. Priėmimui pas savivaldybės administracijos specialistus reikia užsiregistruoti iš anksto telefonu (8 310) 53 627. Laikantis visų saugumo reikalavimų, interesantai bus priimami po vieną ne dažniau kaip kas vieną valandą. Į susitikimą reikia atvykti nurodytu laiku, rekomenduojama dėvėti kaukę bei vienkartines pirštines. Po kiekvieno priėmimo patalpos bus vėdinamos, paviršiai dezinfekuojami.

Noriu pažymėti – nors karantinas užsitęsė ir tikrai mus visus išvargino, tačiau būkime kantrūs, dar kurį laiką laikykimės nustatytų reikalavimų.

Varėnos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Alvydas Verbickas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite