Ekstremalių situacijų komisija diskutavo apie krašto grėsmes

Šilalė
Reporteris Ugnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Balandžio 17 dieną Šilalės rajono savivaldybėje vyko ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame pateikta informacija apie skęstančiųjų gelbėjimo operacijas, žolės deginimą, diskutuota apie pasiruošimą ekstremalių situacijų židinių likvidavimui ir pasirengimą mobilizacijai.

PGT viršininkas V. Kėbla susitikimo dalyviams pristatė Šilalės rajone esančiuose vandens telkiniuose paskendusių (rastų) asmenų statistiką nuo 2007 m. Iš viso per minėtus metus rajone nuskendo 20 asmenų, iš jų: 18 vyrų ir 2 moterys. Dažniausiai šios skaudžios nelaimės pasitaiko žiemą ar pavasarį, įlūžus ledui. Pristatyta ir 2017–2018 m. Šilalės rajone atvirose teritorijose kilusių gaisrų analizė. Kaip teigė V. Kėbla, 2017 m. rajone fiksuota 17 žolės deginimo atvejų, šiais metais – 8. Daugiausia gaisrų kilo Kaltinėnų seniūnijoje. 2017 m. atvirose teritorijose išdegė 563 arai, o šiemet net 818 arų. Siekiant kovoti su žolės degintojais, PGT gelbėtojai vykdo reidus, įvairias šviečiamąsias prevencines priemones, kartu su aplinkosaugos bei policijos pareigūnais vykdo įvairią operatyvinę veiklą.

Po to gvildenta ekstremalių situacijų židinių likvidavimo tema. R. Vaitiekus ir M. Remeikis domėjosi, ar susitikimo dalyviai pasiruošę ekstremaliai situacijai, ar turi reikalingą įrangą ir kt. būtinas priemones, domėjosi jų poreikiu. Aptarta ir neseniai, balandžio 12 d., įvykusi situacija, kuomet buvo gautas pranešimas apie padėtą sprogmenį Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje. Nors patikrinimo metu sprogmuo nerastas, iš progimnazijos buvo evakuota apie 450 žmonių. Kadangi Dariaus ir Girėno progimnazijai priklauso dar vienas pastatas, esantis Šilalėje, Kovo 11-osios g., iš jo taip pat buvo evakuota apie 350 žmonių. Žinoma, neapsieita ir be nesklandumų, todėl susitikimo metu kalbėta, kaip išvengti nelaimių esant realiam pavojui, kokių priemonių būtina imtis, kad užbėgtume tokiems įvykiams už akių.

Posėdžio metu veikiančių įmonių ir įstaigų vadovai supažindinti su Valstybinėmis mobilizacinėmis užduotimis paskelbus mobilizaciją ir pasirengimu mobilizacijai, vykdant priimančios šalies teikimą. M. Remeikis akcentavo, kad paskelbus mobilizaciją reikalinga užtikrinti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimą, pasirengti iš anksto teikti priimančios šalies paramą savo galimybių ribose. Dalyviai informuoti, kad šiuo metu yra numatytos 26 valstybinės mobilizacinės užduotys, kurias turi vykdyti savivaldybės įstaigos ir įmonės kartu su kitomis savivaldybės teritorijoje veikiančiomis institucijomis. Susirinkusieji taip pat supažindinti su civilinio mobilizacinio personalo sudarymu, atnaujinimu ir paskirtimi, jiems papasakota apie personalo rezervo duomenų tvarkymą, pateikta kita aktuali informacija.

Posėdžio pabaigoje VSAT atstovas trumpai pristatė rinktinės veiklą, informavo apie galimybę esant poreikiui į pagalbą pasitelkti sraigtasparnį ar kinologą su tarnybiniu šunimi ar įvairių renginių metu pademonstruoti šuns talentus, ieškant draudžiamų medžiagų ar sulaikant nusikaltimu įtariamą asmenį.

Rūta Janavičiūtė, Komunikacijų ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai