Angle down Atgal

Ekspremjeras A. Butkevičius: nereikėtų panaikinti Seimo pirmininkui apsaugą, bet galima būtų ją sumažinti

Ekspremjeras, Seimo narys Algirdas Butkevičius nemano, kad šiuo metu reikėtų panaikinti apsaugą Seimo pirmininkui, bet ateityje jis siūlo pagalvoti apie tokios apsaugos sumažinimą.

„Pirmiausia mūsų įstatyme yra numatyta, kad Seimo pirmininkui būtų skiriama apsauga. Žiūrint į tam tikrą praktiką, kuri yra taikoma kitose šalyse, kai kurių parlamentų pirmininkai tokios apsaugos neturi. Manau, kad šiuo metu panaikinti apsaugą gal būtų netikslinga, nes tai būtų vertinama kaip tolimesnė kova tarp Seimo pirmininko ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos tam tikrų lyderių. Bet reikėtų pasvarstyti nuo kitos kadencijos, ar tokia apsauga, kokia dabar skiriama, nėra per didelė. Kaip buvęs ministras pirmininkas galiu pasakyti, kad tikrai nematau, nuo ko čia reikėtų labai saugotis“, – Eltai sakė A. Butkevičius, komentuodamas siūlymą iš Valstybės apsaugos departamento (VAD) saugomo šalies vadovybės sąrašo išbraukti Seimo pirmininko pareigybę.

Buvęs premjeras A. Butkevičius sako, kad grėsmės niekada niekur nejuto, bet, remiantis kitose šalyse atliktais tyrimais, pavojingiausi šalių vadovams, premjerams, ministrams yra, pasak jo, tam tikrų psichologinių ar kitokių panašių sveikatos problemų turintys žmonės.

Todėl, jo nuomone, nereikėtų visiškai atsisakyti apsaugos Seimo pirmininkui, nes būna visokiausių atvejų.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė įregistravo pasiūlymą Seime svarstomam naujos redakcijos Vadovybės apsaugos įstatymo projektui, kuriame siūloma iš Valstybės apsaugos departamento (VAD) saugomo šalies vadovybės sąrašo išbraukti Seimo pirmininko pareigybę.

Pasak A. Širinskienės, iš Seimo narių renkamas Seimo pirmininkas, įvertinus galinčias kilti grėsmes jo saugumui, jei tokių būtų nustatyta, galėtų būti saugomas kaip ir kiekvienas Seimo narys, nenustatant jam atskiro teisinio statuso.

Pagal jos siūlomą projektą, vadovybė – Respublikos prezidentas, ministras pirmininkas ir asmenys, laikinai einantys prezidento pareigas, taip pat pavaduojantys ministrą pirmininką. Jei Seimas pritartų, Seimo pirmininko šiame sąraše nebeliktų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite