Angle down Atgal

Ekspertai Alytuje ieškos būdų, kaip išvalyti po gaisro likusį užterštą vandenį

Skirtingų valstybės institucijų ekspertai penktadienį Alytuje ieškos būdų, kaip išvalyti po gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ likusį užterštą vandenį.

Kaip BNS informavo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos atstovas Justas Jaskonis, susitikime dalyvaus Aplinkos ministerijos, jai pavaldžių įstaigų ir Kauno technologijos universiteto ekspertai.

Jame taip pat dalyvaus Alytaus miesto savivaldybės ir už nuotekų valymą mieste atsakingos įmonės „Dzūkijos vandenys“ atstovai.

„Ekspertai iš įvairių institucijų susitinka Alytuje, kad sutartų kokiu būdu siūloma valyti gaisro metu susikaupusį užterštą vandenį. Norėčiau priminti, kad visos užteršto vandens valymo išlaidos bus apmokamos iš Vyriausybės rezervo“, – sakė J. Jaskonis.

Susitikimas planuojamas Alytaus savivaldybėje, taip pat ketinama vykti į vietas, kur sukauptas po gaisro likęs užterštas vanduo.

Daugiausia vandens yra įmonės „Dzūkijos vandenys“ nuotekų valykloje – apie 30 tūkst. kubinių metrų.

Dar apie 10 tūkst. kubinių metrų susikaupė buvusiame lietaus rezervuare po gaisraviete ir apie 1 tūkst. kubinių metrų susikaupė gamyklos rūsiuose.

Penktadienį taip pat laukiama ir naujausių grunto šalia gaisravietės ir po ja susikaupusio vandens tyrimų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite