REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2019 m. Spalio 5 d. 20:00

Ekspedicijos metu Arktyje jūrų vėplys nuskandino karinį jūrų laivą

Pasaulis

© S.A. Sonsthagen/U.S. Geological Survey

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


100826

Praėjusią savaitę jūrų vėplys atakavo ir nuskandino Rusijos karinį jūrų laivą, kuriame tuo metu buvo mokslininkai ir žiniasklaidos atstovai.

Visi ekspedicijos dalyviai buvo saugiai pargabenti į krantą, o incidento metu nenukentėjo ir jūrų vėpliai.

Laivas tuo metu mokslininkus plukdė į Prano Juozapo Žemę, Rusijos salyną gerokai už Šiaurinio poliaračio, kur vieninteliai gyventojai žmonės yra kariuomenės personalas.

Kelionės metu buvo sustojama skirtingose vietose, anksčiau lankytose XIX amžiaus Arkties tyrėjų, kur jos dalyviai analizavo ledynus bei salose aptinkamus augalus ir gyvūnus, rašo gizmodo.com.

Mažesni laivai gabeno ekspedicijos dalyvius tarp pagrindinio laivo ir salų. Būtent vieną iš šių laivų atakavo bei nuskandino jūrų vėplio patelė, kuri, manoma, taip sureagavo pajutusi jos mažyliams gręsiantį pavojų.

Jūrų vėpliai yra didžiuliai, iltimis apsiginklavę jūriniai žinduoliai, priklausantys tai pačiai irklakojų gyvūnų grupei kaip ir ruoniai bei jūrų liūtai. Jie gyvena lediniuose Arkties vandenyse ir gali sverti daugiau nei toną.

Jūrinių vėplių atakos, nukreiptos prieš žmones ir jų laivus, nėra retos, skelbia Lori Quakenbush, biologė iš Aliaskos Žuvų ir žvėrių departamento Arkties jūrų žinduolių programos (tuo metu nebuvusi Rusijai priklausančiame laive).

„Tyrimų metu mes turime būti atsargūs, kad netaptume apsupti ledo ir jūrinių vėplių, be pabėgimo kelio. Jaunikliai yra smalsūs ir jie artinsis prie laivų, dėl ko savo mažylius ginančios mamos tampa agresyvios,“ – aiškino Quakenbush. „Nedideliems laivams pavojų kelia ir jaunų, vyriškos lyties jūrinių vėplių grupės.“

Tad su šiais gyvūnais juokai menki. Jei kada tektų susidurti akis į akį su jūrų vėpliais, tuomet verčiau jau turėti pabėgimo planą.

Gismeteo.lt



REDAKCIJA REKOMENDUOJA