Angle down Atgal

Ekonomiškas gyvenimas

Kad galėtume gyventi turtingai, reikia išmokti gyventi ekonimiškai. Jau nuo seno leidžiami įvairūs vadovėliai, kuriuose mokoma kaip gyventi ekonomiškai.

Dar vaikas būdamas stebėdavau, kaip iš kruosnės iškapstydavo pelenus ir supildavo į kokią nors dėžę. Juos kaupdavo, o paskui pildavo ant daržovių. Tai būdavo labai gera trąša, juk pelenuose kaip sakydavo seni žmonės, yra daug fosforo, kuris labai stimuliuoja augimą. O dar nešdavo pušų spyglius iš pušyno ir jais kreikdavo tvarte esančius gyvulius. Taip pat susiformuodavo puiki trąša, kurios pirkti nereikia.

Žodžiu, taupūs ir racionalūs žmonės beveik nieko neišmesdavo. Nugraužę kaulus nemėtydavo bet kur. Juos ant žarijų apdegindavo, o paskui plaktuku sudaužydavo į miltus. Juos maišydavo su bulvėm ir sušerdavo kiaulėm, arba sulesindavo vištom.

O kodėl šiais laikais tiek visko išmetama? Štai, ant kalnelio guli išmesti kažkokie cementiniai blokai. Ir tokių išmestų yra daug kur. Tai kodėl juos nesumalus ir nepanaudojus šaligatvių remontui, gatvių duobių užlyginimui. Juk pažvelgus į šaligatvius siaubas ima. Šitaip apleisti, kad atrodo kažkieno specialiai išardyti. O medžiagų užlopymui yra krūvos. Tik reikia surinkti, sumalti ir panaudoti kur reikia.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite