Angle down Atgal

Ekonominės krizės prislėgti Kipro turkai renka naują parlamentą

Kipro turkiškosios dalies gyventojai sekmadienį balsuoja pirmalaikiuose parlamento rinkimuose, kurių kampanijoje dominavo ekonominės krizės tema.

Tik Ankaros pripažįstama pasiskelbusi Šiaurės Kipro Turkų Respublika itin smarkiai nukentėjo nuo koronaviruso pandemijos ir smukusio Turkijos liros kurso.

Analitikai sako, kad susidomėjimas rinkimais tarp maždaug 204 tūkst. gyventojų yra menkas. Jie daugiausia nerimauja dėl sveikatos apsaugos, saugumo ir ekonominės gerovės.

„Lyginant su ankstesniais Šiaurės Kipre vykusiais rinkimais, ore tvyro gerokai mažiau energijos ir entuziazmo“, – Italijos analitinio centro ISPO interneto puslapyje rašė politologai Ahmetas Sozenas ir Devrimas Sahinas.

Kipras yra padalintas nuo 1974 metų, kai turkų pajėgos okupavo šiaurinę salos dalį, reaguodamos į karinį perversmą, kurį finansavo tuo metu Graikijoje valdžioje buvusi chunta. Skirtingai nuo ankstesnių rinkimų šiaurinėje Kipro dalyje, šiemet rinkimų kampanijos metu daugiausia dėmesio buvo skirta ekonominėms problemomis, o ne pastangoms spręsti salos padalijimo klausimą.

Apklausos rodo, kad rinkimuose veikiausiai geriausiai pasirodys dešiniojo sparno Nacionalinės vienybės partija (UBP), pasisakanti už dviejų valstybių sprendinį. Šiuo metu ši partija parlamente turi 21 vietą.

Antroje vietoje turėtų būti centro-kairės Turkų respublikonų partija (CTP), pasisakanti už susitarimą su Kipro graikais.

Derybos dėl Kipro problemos nuo 2017 metų yra sustabdytos.

Iš viso Kipro turkai sekmadienį šešiose rinkiminėse apygardose išrinks 50 parlamento narių. Pirminių rinkimų rezultatų laukiama pirmadienį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite