Angle down Atgal

Ekologinė katastrofa Arktyje: upė nusidažė kraujo raudonumo spalva

Naujai paskelbtose palydovinėse nuotraukose matoma plataus masto žala gamtai, kurią sukėlė 20000 tonų dyzelino, praėjusią savaitę išsiliejusio Šiaurės poliaračio regione, dėl kurio Rusijos valdžiai teko paskelbti nepaprastąją padėtį.

© Greenpeace Russia
© Greenpeace Russia

Europos kosmoso agentūros „Copernicus“ misijos „Sentinel-2” palydovo užfiksuotuose vaizduose matomas tamsiai raudonos spalvos dyzelinas, tekantis Ambarnaja upe gegužės 31 d. ir dieną po to – praėjus dviem dienoms po to, kai jis pasklido iš kuro talpyklos, priklausančios „Nornickel“, didžiausiam pasaulyje nikelio gamintojui, praneša „IFLScience“.

Įvykus šiai nelaimei į išsiliejimo vietą važiavusios transporto priemonės įplieskė gaisrus.

„Dyzelinis kuras yra toksiškesnis nei nafta ir šiuo metu šis atvejis atrodo toks milžiniškas, kad be Federalinio lygmens valdžios įsikišimo mes negalime tikėtis įgyvendinti pakankamus valymo darbus,“ – pareiškime sakė Alexey Knizhnikov iš „WWF-Russia“. „Norėčiau priminti, kad remiantis Rusijos Federacijos įstatyminiais aktais, kuro išsiliejimas viršijantis 5000 tonų yra Federalinio lygmens problema.“

Dyzelinas išsiliejo į aplinką ir užteršė regiono gruntinį vandenį bei dirvožemį. Buvo pradėtos trys baudžiamosios bylos dėl „žemės būklės pablogėjimo, vandens taršos ir aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimų“, praneša Rusijos naujienų agentūra.

Aplinkiniame vandenyje aptinkama teršalų koncentracija leistinus lygius viršija dešimtis tūkstančių kartų, o teritorijos valymo darbams pasitelkta mažiausiai 252 žmonės ir 72 transporto priemonės.

Birželio 5 d., „Nornickel“ pranešė, kad iš aplinkinio regiono, tuo metu buvo surinkta 6730 tonų užteršto dirvožemio ir 400 tonų dyzelinio kuro bei dar 136 tonos dyzelinio kuro iš upės paviršiaus. Aplinkosaugininkai garsiai skelbia, kad to nepakanka.

Skelbiama, kad žala gali siekti daugiau nei 6 milijardus rublių. Bet suma dar gali būti negalutinė.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite