Angle down Atgal

EK vadovė: ES vakcinacija nuo COVID-19 gali prasidėti kitų metų balandį

Europos Sąjungoje vakcinacija nuo koronaviruso gali prasidėti kitų metų balandžio mėnesį, trečiadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) ir jos specialusis patarėjas mikrobiologas Peteris Piotas.

Kalbėdama per virtualią spaudos konferenciją EK vadovė sakė, kad „padėtis labai rimta visose valstybėse“ Europos Sąjungoje. 

„Virusas greitai plinta po visą Europą. Mus jau giliai apėmusi antroji [pandemijos] banga. Iki šios dienos Europoje užsikrėtė daugiau nei 1,1 mln., ir mūsų prognozės yra tokios, kad šis skaičius greitai augs tolesnes 2–3 savaites“, – sakė U. Von der Leyen.

Ji nurodė, kad „žmonės vis labiau atsibosta kovai su virusu taikomos priemonės, jie moka labai didelę kainą – socialinę ir ekonominę“.

„Priemonės, ribojančios asmeninę laisvę, padarė įtakos daugelio psichinei būklei, bet dabar ne laikas šias priemones švelninti“, – kalbėjo EK pirmininkė.

Savo ruožtu P. Piotas sakė, kad „padėtis yra labai rimta ir bus dar blogesnė, jeigu skubiai nesiimsime dar griežtesnių priemonių“. 

„Praėjusią savaitę mirtingumas nuo koronaviruso išaugo trečdaliu, lyginant su ankstesne – kasdien nuo viruso miršta po tūkstantį europiečių“, – sakė jis.

„Jeigu per daug atsipalaiduosime, sulauksime ir trečios bangos, ir galbūt dar didesnio mirtingumo“, – kalbėjo P. Piotas.

EK vadovės patarėjas moksliniais klausimais sakė, kad šiuo metu yra bandoma 11 vakcinų.

„Tikiuosi, kad iki metų pabaigos žinosime jų veiksmingumą. Dėl susitarimų su vakcinas gaminančiomis bendrovėmis šios vakcinos bus prieinamos visiems piliečiams“, – patikino jis.

Tačiau P. Piotas pabrėžė, kad būtina įsitikinti vakcinų saugumu ir efektyvumu.

„Būtini klinikiniai bandymai, kuriuose dalyvautų 30 tūkst., 60 tūkst., 100 tūkst. žmonių, ir turime užtikrinti, kad ji (vakcina) apsaugos visus, įskaitant senyvo amžiaus žmones, kurie yra pažeidžiami ir gali mirti“, – sakė P. Piotas. 

Tačiau mikrobiologas pripažino, kad dar nenustatyta, kiek laiko vakcina gali užtikrinti imunitetą.

„Mes nežinome, kiek laiko išsilaiko imunitetas – metus, penkerius, dešimt ar iki gyvenimo pabaigos; šito paprasčiausiai nežinome“, – sakė P. Piotas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite