A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Egzotika kvepiantys kaljanų namai – jau ir Šiauliuose

Visai neseniai pačiame Šiaulių miesto centre duris atvėrė nauja ir tikrai išskirtinė vieta – kaljanų ir kokteilių baras „Jinn Hookah“. Rytietiška egzotika dvelkiantys kaljano skoniai ir aromatai, puikūs kokteiliai, jauki aplinka ir dėmesys kiekvienam – visa tai laukia čia apsilankiusių klientų.

Hobį pavertė verslu

Šios jaukios vietos savininkas Marius pasakoja kaljanais susidomėjęs maždaug prieš vienuolika metų.

„Nuvažiavom su tėvais į Turkiją, ėjom apsipirkti viename turguje ir pradėjom derybas – Turkijos turguje tiesiog būtina derėtis su prekeiviais. O šie, susėdus prie stalo, pasiūlo arbatos ir kaljano. Mes jo paragavome ir kažkaip įdomu tapo. Ten pat ir nusipirkom vieną kaljaną, nusiderėję vos ne šimtą procentų kainos. Parsivežiau jį namo ir pradėjau po truputį žaisti” - juokiasi baro savivininkas.

Ilgainiui savotišką savo hobį Marius ryžosi pamėginti paversti verslu. Prieš keletą metų kaljanus pradėjęs ruošti vienoje iš Vilniaus terasų, po pusmečio nusprendė atidaryti pirmuosius „Jinn Hookah“ kaljanų namus Kaune. Išskirtinė vieta sulaukė sėkmės, todėl verslininkas nusprendė plėsti savo veiklą ir atidaryti dar vieną barą Šiauliuose.

„Daug kas manęs klausia, kodėl verslo plėtrai pasirinkau Šiaulius. Aš atsakau – o kodėl ne? Šiauliai nėra mažas miestas, o žmonėms čia trūksta pramogų. Iš esmės, mieste yra pora klubų, pora restoranų, o kažko įdomesnio ir iškirtinio – nelabai yra. Todėl mes siūlome šiauliečiams kitokį baro konceptą ir tikimės savo gerbėjų ratą suburti ir šiame puikiame mieste, o kiek vėliau laukia ir kitos Lietuvos vietos” - sako ambicingas verslininkas.

Kiekvienas kaljanas – atskira istorija

Viena iš priežasčių, kodėl „Jinn Hookah“ kaljanų namuose tvyro tokia jauki atmosfera, greičiausiai, yra tai, kad į kiekvieną kampelį ir interjero detalę šeimininkas įdėjo visą savo širdį. Visi kaljanai surinkti ir nupirkti paties Mariaus kelionių po įvairiausias pasaulio šalis metu. Verslininko kolekcijoje yra kaljanų net iš tolimojo Rusijos regiono Krasnodaro. Įdomesnių kaljanų jis taip pat ieško įvairiose parodose, kuriose tuo pačiu semiasi žinių, domisi naujausiomis tendencijomis. Be to, kaskart ruošdamas kaljaną klientams ar draugams, stengiasi nustebinti naujais, neatrastais skoniais bei išskirtiniu kaljanų pateikimu.

Siekia ugdyti kaljano kultūrą Lietuvoje

„Kaljanas – tai ne vien pasėdėjimas ir dūmų pūtimas. Tai tarsi ritualas, turintis savo etiketą ir net taisykles. Tai - bendravimo priemonė, sujungianti bei suburianti kartu įvairius žmones” - įsitikinęs verslininkas.

O kad tas ritualas būtų tikrai malonus, svarbų vaidmenį atlieka ir klientus aptarnaujantis kaljanistas.

„Teko lankytis kaljaninėse, kur tau tiesiog atneša kaljaną, padeda jį ant stalo ir daugiau prie tavęs net nebeprieina. Taip neturi būti” - sako „Jinn Hookah“ savininkas.

Šiuose kaljanų namuose kaljanistas yra kliento konsultantas ir patarėjas, kuris visada mielai atsako į visus klausimus, atsižvelgia į kliento norus bei skonį bei paaiškina įvairias kaljano rūkymo subtilybes.

Pats Marius nuolat eksperimentuoja, maišydamas įvairų tabaką, ieškodamas naujų, unikalių skonių, todėl klientams gali pasiūlyti išskirtinių derinių.

Be to, „Jinn Hookah“ bare be kaljanų ir kokteilių galima paragauti ir nuostabaus skonio iš įvairių pasulio šalių surinktos arbatos.

Tad jeigu norite praleisti vakarą kitaip, pajusti rytietiškos egzotikos dvelksmą ir sužinoti, kas yra tikras kaljanas – esate laukiami P. Višinskio gatvėje 41 B, antrame aukšte„Jinn Hookah“ kaljanų namuose.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite