Angle down Atgal

Egzaminų darbus mokytojai taiso už grašius, bet… taurė perpildyta

Už atsakingą darbą – valstybinių egzaminų taisymą – geriausiems mokytojams valstybė moka grašius. Jų darbas pagal valandos įkainį prilyginamas nekvalifikuoto darbininko darbui. Mokytojų kantrybė trūko, jie atvirai kalba apie netvarką, nesutvarkytą sistemą, neaiškumus, o profsąjungų atstovai pritaria: „Seniai taip reikėjo...“ Dar prieš prasidedant valstybiniams brandos egzaminams nemažai geriausių gimnazijų mokytojų visoje šalyje atsisakė vertinti valstybinius brandos egzaminus. Pedagogai šiuo klausimu vieningi – 3–4 eurų atlygis už itin atsakingą darbą yra juokingas. Be to, egzamino vykdytojo valandinis įkainis (2,05 euro) yra toks, kokį gauna nekvalifikuotą darbą dirbantis ir minimalią algą gaunantis žmogus.

Taisys tie, kas kūrinių neskaitė?

Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorės pavaduotoja, lituanistė Audronė Gabienė sakė, jog visą gyvenimą, tiksliau, nuo tada, kai prasidėjo valstybiniai egzaminai, važiuoja sostinėn taisyti abiturientų rašinių. „Ir šiemet registravomės dviese su kolege, nors aš labai nusivylusi. Norisi dalyvauti šitame procese, bet šiemet labai sudėtingi dalykai – nuotolinis vertinimas, daug klaustukų, nesutvarkyta vertinimo sistema, viskas, atrodo, daroma bet kaip. Užmokestis yra svarbu. Štai Klaipėdos krašto dauguma profesionalių mokytojų atsisako vertinti ir, kiek žinau, Nacionalinis egzaminų centras pareiškė, esą „nieko tokio, imsim pagrindinių mokyklų mokytojus“. Bet jie juk net abiturientų nemoko… Palaukit, juk reikia turėti įdirbį, kūrinius būti skaičius, kaip jie galės taisyti…“ – nesupranta lituanistė.

Taurė perpildyta

Rokiškio mokytojų profsąjungų lyderis Erikas Gaigalas neabejoja, kad „jau seniai reikėjo tą padaryti – atsisakyti taisyti“. „Laiko sąnaudų ir atsakomybės prasme tai yra visiškai neadekvatus užmokestis. Juk valstybiniai egzaminai, ne koks kontrolinis darbas“, – sakė E. Gaigalas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite