EEVZA paplūdimio tinklinio fiesta Rokiškyje baigėsi įspūdingu finalu tarp lietuvių ir rusų (VIDEO)

Savaitgalį Rokiškyje vyko Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio čempionato etapas, kurį vainikavo reto grožio finalas tarp Lietuvos ir Rusijos duetų.

Beveik valandą trukusiame trileryje finale rusai Maksimas Sivolapas bei Igoris Velička 2-1 (17:21, 24:22, 26:24) įveikė lietuvius Luką Každailį bei Artūrą Vasiljevą.

"Finalas buvo sunkiausias šiame turnyre. Žaidimas jame buvo lygus, o pergalę lėmė smulkios detalės. Varžovai finale žaidė labai gerai. Apskritai turnyras Rokiškyje buvo geras, organizacija puiki, todėl džiaugiamės šiuo savaitgaliu", - po turnyro kalbėjo M. Sivolapas bei I. Velička.

Pakeliui link finalo L. Každailis ir A. Vasiljevas laimėjo visus keturis susitikimus. Pirmajame rate jie 2-0 (21:13, 21:18) įveikė tautiečius Nerijų Laužadį bei Liną Petravičių, antrajame 2-0 (21:18, 21:13) pranoko rusus Vasilijų Andrianovą ir Antoną Safonovą, ketvirtfinalyje 2-0 (21:15, 21:15) nugalėjo latvius Tomą Šmedinį bei Aleksandrą Solovejų, o pusfinalyje po dar vienos dramos 2-1 (21:14, 17:21, 19:17) įrodė pranašumą prieš turnyro favorite laikytą kitą Latvijos porą Edgarą Točą ir Rihardą Finsterį.

"Pasiektą rezultatą vertinu labai gerai, nes komandų lygis buvo tikrai geras. Su Artūru žaidėme jau ne pirmą kartą, kartu dalyvavome studentų čempionate, tai vienas kitą gerai pažįstame ir jau turime šiek tiek patirties žaidžiant kartu, - po varžybų kalbėjo L. Každailis. - Tiek pusfinalis, tiek finalas buvo sunkūs, žaidėme tris setus. Įdomiausia tai, kad abu kartus trečiąjį setą pradėjome prastai, bet vis tiek sugebėdavome pasivyti varžovus. Tiek latviai, tiek rusai yra labai pajėgūs, turi daugiau patirties, todėl setų pabaigas su jais žaisti yra sudėtinga. Pusfinalyje pergalę lėmė protingiau sužaista pabaiga, o finale pralaimėjome galbūt dėl iš nuovargio atsiradusios koncentracijos stokos".

Bronzos medalius iškovojo latviai E. Točas ir R. Finsteris, kurie mažajame finale 2-0 (21:13, 21:19) įveikė tautiečius T. Šmedinį bei A. Solovejų.

Tarp aštuonių pajėgiausių turnyro komandų pateko dar dvi Lietuvos poros. Tris pergales turnyre iškovoję Arnas Rumševičius bei Edvinas Vaškelis kovoje dėl patekimo į pusfinalį 1-2 (17:21, 21:18, 18:20) pralaimėjo minėtiems latviams T. Šmediniui bei A. Solovejui ir užėmė penktąją vietą. Septintąja pozicija turėjo tenkintis Mato Navicko ir Aurimo Mazūro duetas.

Kiti lietuviai Gilbertas Kerpė ir Patrikas Stankevičius užėmė 9-ąją vietą, o N. Laužadis bei L. Petravičius - 13-ąją.