REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Spalio 7 d. 12:31

Edukacinis fotografijos projektas „Blykstė 2020“ Lentvario miesto bibliotekoje

Vilnius

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


149010

Rugpjūčio 6 dieną Lentvario miesto bibliotekoje vyko pirmas susitikimas su edukacinio fotografijos projekto „Blykstė 2020“ fotomenininku Romualdu Požerskiu.

5f7d86be4156a.jpg

Romualdas Požerskis yra vienas garsiausių Lietuvos fotomenininkų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesorius.

Fotografija profesorius užsiima jau apie keturis dešimtmečius, yra išleidęs daug pripažinimą pelniusių fotoalbumų ir kitų leidinių („Legendiniai Žalgirio vyrai“, „Lietuvos senamiesčiai 1974–1985“ ir daug kitų), jo parodos eksponuojamos garsiose pasaulio galerijose JAV, Vokietijoje, Olandijoje, Japonijoje, Čekijoje ir kitose šalyse.

Lietuvių fotografijos klasiku vadinamas R. Požerskis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, tarptautinės fotografų sąjungos FIAP tikrasis narys, tarp daugybės jo pelnytų apdovanojimų – ne tik Nacionalinė premija, bet ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

Į susitikimą rinkosi ne tik Lentvario jaunimas, bet ir vyresni besidomintys fotografavimu. Menininkas parengė pristatymą su vaizdine medžiaga. Pirmiausia paaiškino žodžio „fotografija“ reikšmę, sakydamas, kad tai graikų kilmės žodis, kuris reiškia „piešimas šviesa“. Be šviesos fotografavimas neįmanomas. Nagrinėjo dvi temas: fotomeno technologijas ir spalvų reikšmę. Parodė seniausias kameras, pirmąsias nuotraukas iš XIX amžiaus. Pabrėžė, kad fotografijos pradžia yra 1839 metai, kai anglų mokslininkas Foksas Talbotas išrado fotogeninį piešimą. Pirmos nuotraukos buvo labai brangios ir tik turtuoliams įperkamos. Svečias pasakojo apie du pagrindinius nuotraukų parametrus – išlaikymą ir diafragmą. Kalbėdamas apie spalvas menininkas sakė, kad yra dviejų tipų spalvos – šiltos ir šaltos. Rodė nuotraukų pavyzdžius, komentavo jas. Pasiūlė kitam susitikimui dalyviams atlikti užduotį – nufotografuoti po dvi nuotraukas su abiejų tipų spalvomis. O visiems dalyviams fotomenininko patarimas buvo niekada nelaikyti nuotraukų vien kortelėje – jas būtina laikyti įrašytas diskeliuose. O patikimiausia būtų pasidaryti nuotraukas ir jas saugiai laikyti. Įsigyjant fotoaparatą nebūtinai didesnė kaina reikštų geresnę kokybę. Tai dažnai būna atvirkščiai – su brangiais aparatais sudėtingiau dirbti.

Dėkojame fotomenininkui Romualdui Požerskiui už apsilankymą ir įdomius bei vertingus patarimus, lauksime kito susitikimo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA