Angle down Atgal

„Ecso“ direktorius: plastikas į „Vilniaus vandenis“ patekti galėjo tik atsitiktinai

Įmonės „Ecso“, iš kurios, kaip įtariama, į „Vilniaus vandenų“ valymo įrenginius atitekėjo plastiko dalelės, direktorius Vladas Venskutonis sako, kad jokio piktavališkumo nebuvo.

„Noriu visų pirma pasakyti, kad jokio piktavališkumo čia nėra. Mes dirbame su Vilniaus vandenimis jau 5 metus, Vilniaus vandenys tikrina mus, atlieka tyrimus mėnesį ar du, jeigu viskas gerai, tai mes net negauname jokių ataskaitų. Jei kažkas išeina iš reglamento ribų, jie mus perspėja ir mes netgi kartais sumokame baudas. Tačiau niekada negavome jokios pastabos, kad leidžiame kažkokius plastikus“, – laidoje „DELFI Dėmesio centre“ sakė įmonės vadovas.

V. Venskutonis tikino, kad plastikas į „Vilniaus vandenis“ galėjo patekti atsitiktiniu būdu.

„Matyt, gali būti patekusių kažkokių gabalėlių, bet kalbėti apie tai, kad mes išleidžiame atliekas, yra kiek neprofesionalu, nes mūsų įmonė sutvarko 1,5 tūkst. tonų per mėnesį plastiko atliekų. Ten, ką mačiau vandenyje, yra ne atliekos, o vertingos žaliavos, mums neapsimoka jų niekur išleidinėti“, – DELFI laidoje teigė bendrovės direktorius.

„Patekti galėjo tik atsitiktiniu būdu, jokio sistemiškumo nėra“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad iš įmonės teritorijos yra paimti mėginiai laboratoriniams tyrimams.

„Su antstolio fiksavimu paimtas nuotekas, atitekančias iš UAB „Ecso“ teritorijos, perdavėme laboratoriniams tyrimams. Turime gauti atsakymą, ar tai, kas rasta įmonės nuotekose, sutampa su tuo, kas atkeliavo į „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklą. Toks formalus atsakymas reikalingas siekiant konstatuoti Nuotekų tvarkymo reglamento pažeidimą, kas sąlygojo gamtos taršą, su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis. Ši informacija taip pat bus perduota ir prokuratūrai“, – feisbuke rašė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sakė, kad plastiko atliekomis buvo atsikratyta tyčia.

„Situacija kaip ir pakankamai aiški. Tai vėlgi yra akivaizdus faktas, kad kažkas atsikrato atliekomis. Tai yra draudžiamas būdas. Valymo įrenginiai yra sukonstruoti taip, kaip sukonstruoti. Tos dalelės iki 0,6 mm, jos praktiškai per visą procesą gali tiesiog judėti, neužkliūti tiek nusodintuvuose, tiek mechaninio valymo metu. (...) Tai yra liūdniausia, kad tai pažeidimas, kuris yra tyčinis. Paleisti tam tikras atliekas ir atsikratyti jomis tokiu būdu...“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė aplinkos ministras K. Mažeika.

ELTA primena, kad nevyriausybinė organizacija „Lašišos dienoraštis“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, pasak jų, – „Vilniaus vandenų“ išleistuvas, kuris „išleidžia ne tik juodą it mazutas vandenį, bet ir įvairias smulkintas šiukšles. O šių smulkinto plastiko (ir ne tik) dalelių randama net už keliolikos kilometrų esančiame Neries regioniniame parke.“

„Vilniaus vandenys“ teigė, kad būta momentinio taršos pliūpsnio, kadangi valymo įrenginiuose plastiko dalelių nebuvo nematyti.

V. Benkunskas taip pat kreipėsi į prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Nuotekų tvarkymo reglamento nuostatų pažeidimo ir to sąlygoto gamtos teršimo.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite