Angle down Atgal

E. Šiškauskienė: jei scenarijus dėl koronaviruso bus blogas, įmonės bankrutuos

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė po susitikimo su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnų teigė, kad, jei situacija dėl koronaviruso blogės, įmonės bus priverstos užsidaryti.

„Jei scenarijus bus blogas, užsidarinės įmonės, bus bankrotai, ir turime visi kartu pagalvoti, ką tada daryti. Šiandien buvo išsakyta problematika, o kitas susitikimas turi įvykti labai greitai, gal net kitą savaitę, toliau dėliosime priemonių planą“, – antradienį sakė E. Šiškauskienė.

Pasak jos, labiausiai dėl koronaviruso kenčia restoranai – mažėja ne tik jų apyvarta, bet ir atšaukiami užsakymai.

„Restoranai labai kenčia nuo anuliuotų užsakymų, banketų, renginių, turėjo būti Kovo 11-oji. Viena mūsų narė neteko 7 užsakymų iš karto, nes vidiniai renginiai anuliuojami. Įmonių politika yra nebesiųsti į jokias konferencijas. Aptarnauja restoranai renginius, tai iš tiesų ne vien tas kritimas apyvartos dėl lankytojų pastovių srautų, bet ir dėl renginių, užsakymų atskirų.

Labai didelė problema restoranams, kurie yra laimėję viešuosius konkursus, kaip, tarkime, oro uoste, kur buvo skaičiuotos apyvartos 5 mln. eurų, o dabar jos yra 500 tūkst. eurų, o kaina nuomos yra labai didelė“, – teigė E. Šiškauskienė.

Antradienio duomenys rodo, kad pasaulyje mirčių nuo naujojo koronaviruso skaičius viršijo 4 tūkst.

Koronavirusas išplito jau į daugiau kaip 100 pasaulio šalių, o jose patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius peržengė 110 tūkst. ribą.

Epidemija sutrikdė keliones visame pasaulyje ir privertė atšaukti daugybę įvairių konferencijų ir sporto renginių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite