Angle down Atgal

E. Pašilis savo sprendimo nekeis: J. Gelumbauskas lieka paskirtas vyriausiuoju Panevėžio apylinkės prokuroru

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, komentuodamas viešumoje pasirodžiusią informaciją, kad vyriausiuoju Panevėžio apylinkės prokuroru paskyrė savo dukros krikštatėvį Julių Gelumbauską, teigia, kad juos sieja tik dalykiniai santykiai. Pasak E. Pašilio, jis J. Gelumbauską paskyrė dėl jo kompetencijos, darbo patirties, ir paskyrimo tvarka nebuvo pažeista. Generalinis prokuroras teigė nesureikšminąs ,,pačio krikšto fakto“ ir interesų konflikto neįžvelgė, nes gilesnė draugystė tarp šeimų, anot jo, neužsimezgė.

,,Pačio krikšto fakto aš nesureikšminu. Tikrai nemačiau, kad (po krikšto. - ELTA) žmonės tampa giminaičiais. Tiesiog sprendimas buvo spontaniškas, maždaug prieš trylika metų. Kadangi gilesnė draugystė šeimomis neužsimezgė, tai aš tikrai nemaniau, kad tai yra kažkoks interesų konfliktas“, - komentavo generalinis prokuroras.

Pasak E. Pašilio, paskyrimo tvarka nebuvo pažeista, o paskirtas J. Gelumbauskas buvo tinkamiausias kandidatas.

,,Tai yra pats tinkamiausias sprendimas. J. Gelumbauskas yra pakankamai perspektyvus. Aš nežinau, ar mes prokuratūroje turime daug prokurorų, kurie baigė užsienio universitetą, keletą metų dirbę diplomatinėje tarnyboje“, - žurnalistams sakė E. Pašilis.

Skirdamas Panevėžio apylinkės prokuratūros vadovą, E. Pašilis rinkosi iš trijų kandidatų: Sandros Povilonienės, Manto Jurkėno ir J. Gelumbausko. Pasak jo, į pareigas paskiriami prokurorai, kurie atrankos komisijos įvertinti žemesniais balais nei kiti kandidatai, anot E. Pašilio, taip pat yra daugelį metų gyvuojanti praktika.

,,Balai nėra pagrindinis dalykas, buvo paskirti trys žmonės, išėję į kitą etapą, iš kurių bet kurį paskyrus, generalinis prokuroras nenusižengtų tvarkai“, - teigė E. Pašilis.

Pastaruoju metu J. Gelumbauskas dirba Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiuoju prokuroru.

Penktadienį 15 min. portalas paskelbė, kad generalinis prokuroras E. Pašilis vyriausiuoju Panevėžio apylinkės prokuroru paskyrė savo dukros krikštatėvį J. Gelumbauską.

Skirdamas Panevėžio apylinkės prokuratūros vadovą, E. Pašilis rinkosi iš trijų kandidatų.

,,Pirminiame atrankos etape, kai pretendentus įvertino Prokurorų atrankos komisija, būtent J. Gelumbausko surinktų balų vidurkis buvo mažiausias - 63,4 balo. M. Jurkėnas jį aplenkė surinkęs 64,6 balo, tuo metu S. Povilonienės pranašumas siekė 79,6 balo. Į šias pareigas skiria tik generalinis prokuroras“, - 15 min. sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė. Ji tikino, kad E. Pašilis šiuo atveju negalėjo nusišalinti nuo sprendimo.

Pasak atstovės spaudai, generalinis prokuroras geriausią kandidatą atsirenka pagal savo vidinį įsitikinimą, jo motyvuoti niekaip nėra įpareigotas ir pats to daryti nei šiuo, nei kitais atvejais nėra linkęs.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite