Angle down Atgal

E. Macrono vizitas buvo naudingas geresniam tarpusavio supratimui

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) vizitas buvo naudingas geresniam tarpusavio supratimui, teigia Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

„Išlydėdamas prezidentą E. Macroną pasakiau, kad šis vizitas buvo prasmingas abiem pusėms. Pasakiau labai nuoširdžiai: aš noriu geriau jus suprasti, mes norime jus geriau išgirsti, suprasti jūsų argumentus. Ir turbūt jūs norite to paties, į ką prezidentas atsakė: tikrai taip“, – žurnalistams Rukloje teigė Lietuvos vadovas.

Rukla buvo paskutinė E. Macrono stotelė Lietuvoje, čia jis aplankė tarnybą NATO bataliono kovinėje grupėje atliekančius Prancūzijos karius.

Abiejų šalių vadovai susitikimo Rukloje pabaigoje atsisveikindami apsikabino, keletą akimirkų skyrė pokalbiui akis į akį.

„Džiaugiuosi, kad prezidentas apsilankė Rukloje, aplankė savo karius – 300 Prancūzijos karių, kurie čia bus iki šių metų pabaigos. Man tai yra puikus bendradarbiavimo tarp skirtingų NATO sąjungininkų pavyzdys“, – teigė G. Nausėda.

Jis taip pat sakė, kad jam „kaip niekad malonu“ Lietuvoje matyti tarnaujančius Prancūzijos, Jungtinių Valstijų karius.

„NATO kaip organizacija lieka svarbiausias mūsų saugumo garantas ir šiandieninis E. Macrono vizitas yra svarbus to įrodymas“, – tvirtino Lietuvos prezidentas.

Be kita ko, G. Nausėda pabrėžė Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą tarptautinėse misijose Afrikoje.

„Sahelio regionas mums nėra kokia nors regioninė abstrakcija, mūsų kariai ten yra (...) Turime daug bendradarbiavimo pavyzdžių ir manau, kad šis vizitas prisidės prie to, kad Prancūzijos ir Lietuvos santykiai taps tampresni ir dar labiau bičiuliški“, – teigė G. Nausėda.

Tai buvo pirmasis dvišalis Prancūzijos prezidento vizitas Lietuvoje per beveik du dešimtmečius. 

E. Macronas Vilniuje taip pat susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cihanouskaja, Lietuvos premjeru Sauliumi Skverneliu, Vilniaus universiteto bendruomene.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite