Angle down Atgal

E. Macronas apie A. Navalno apnuodijimą: Rusija privalo išaiškinti visas aplinkybes

 Pirmadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po susitikimo su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda teigė, kad Rusija turi pateikti visas išvadas apie „pasikėsinimą nužudyti“ opozicijos politiką Aleksejų Navalną.

„Pirmiausia noriu išreikšti paramą A. Navalnui bei jo šeimai. Mes labai džiaugiamės sužinoję, kad jis jaučiasi geriau, kad jis pabėgo nuo baisios mirties. Dabar vyksta tyrimas ir nacionalinės ekspertizės. Prancūzija, Vokietija, Švedija atliko ekspertizes. Mums yra visiškai aišku, kad yra panaudotas cheminis ginklas su uždraustomis cheminėmis medžiagomis. Dabar vyks techniniai darbai ir bus priimti sprendimai. Mums reikės imtis veiksmų. Tai yra bandymas nužudyti, taip pat agresija, kuri įvyko Rusijoje prieš Rusijos oponentą su rusiška chemine medžiaga. Taigi Rusija turi išaiškinti šią situaciją. Tarptautinė bendruomenė turi paprašyti šių paaiškinimų Rusijoje ir turi būti priimti sprendimai, ar Rusija paaiškins, ar ne. Tuomet mes metodiškai ir veiksime“, – teigė jis.

44-erių Kremliaus kritikas ir kovotojas su korupcija buvo apnuodytas praeitą mėnesį. A. Navalnas neteko sąmonės lėktuvu skrisdamas iš Tomsko į Maskvą, o po kelių dienų, praleistų Omsko ligoninėje, buvo nuskraidintas į Berlyną.

Berlyno ligoninėje jis praleido 32 dienas, 24 iš jų – intensyvios terapijos skyriuje.

Vokietijos teigimu, toksikologiniai tyrimai „nepaneigiamai įrodo“, kad A. Navalnas buvo apnuodytas „Novičiok“ medžiaga, kuria Solsberyje 2018 m. buvo apnuodytas ir buvęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis.

Elta

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite