Angle down Atgal

E. Laužiko advokatas: Seimo nariai, jūs esate pavojingai arti slenksčio

Korupcijos byloje įtariamo Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko advokatas Mindaugas Dūda Seime teigė, kad teisėjo atleidimo procedūra Seime – neteisėta. Pasak advokato, Konstitucijoje numatoma, kad dėl teisėjo atleidimo, pažeminus teisėjo vardą, pagal Teismų įstatymo 83 strp. už teisėjo vardą žeminantį poelgį teisėjas drausmine tvarka atsako Teisėjų garbės teisme.

„Jau įpusėjo jo atleidimo procedūra, o jam net tinkamai nepranešta, dėl ko konkrečiai jis įtariamas. Nesudarytos net minimalios garantijos apsiginti.

Gerbiamieji Seimo nariai, jūs esate pavojingai arti slenksčio, kurį peržengus gali būti sukurtas precedentas, kai Aukščiausiojo Teismo teisėjas jį kompromituojančiu pagrindu atleidžiamas remiantis ne įrodymais, faktiniais duomenimis apie teisėjo vardą žeminantį poelgį, bet tik pažyma apie galimai esančius ir galimai teisėtus surinktus įrodymus, kurių galbūt net nėra“, – teigė advokatas.

Pasak M. Dūdos, kaltinimai formuluojami tik Prokuratūros raštų daromomis prielaidomis, bet ne konkrečiais duomenimis, paremtomis, nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis. Anot jo, galima tik spėlioti, kad poelgis tikrai tapatus ikiteisminiame tyrime įtariamajam, o tokiu atveju, pasak M. Dūdos, turime sulaukti baudžiamojo proceso pabaigos.

„Nebuvo atliktas ar pabaigtas joks tyrimas, todėl ir išvados negali būti daromos. Seimas besąlygiškai verčiamas pasitikėti Prokuratūros formuojama pozicija, kad būta nusikaltimo ir tuo pačiu teisėjo vardą žeminančio poelgio (...) O juk Prokuratūra gali būti ir neteisi“, – teigė jis.

Savo kalboje Seime M. Dūda kreipėsi į parlamentarus ir teigė, kad teisėjas negavo teisės į gynybą, o nuo įtariamojo slepiami duomenys, kaltinimas.

„Gerbiami Seimo nariai, prieš balsuodami atsakykite sau į klausimą, ar norėtumėte, kad būtent jūsų likimas panašioje situacijoje būtų sprendžiamas vadovaujantis spėjimais, slepiant nuo jūsų ne tik duomenis, kuriais grindžiamas kaltinimas, bet ir patį kaltinimą, nepaisant įstatymuose nustatytų procedūrų šiurkščiai pažeidžiant nustatytas teises ir nesudarant jokios galimybės asmeniui apsiginti. Atsakykite į šitą klausimą sąžiningai ir balsuokite pagal sąžinę“, – kreipėsi M. Dūda.

Vis dėlto Seimas ketvirtadienį nusprendė rudens sesijoje svarstyti prezidento Gitano Nausėdos siūlymą atleisti kyšininkavimo byloje įtariamą Aukščiausiojo Teismo teisėją E. Laužiką

Seime „už“ balsavo – 43, susilaikė – 18, „prieš“ – 1.

Seimas ketvirtadienį taip pat nusprendė rudens sesijoje svarstys ir kitų teisėjų atleidimus – Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino bei Kęstučio Jucio atleidimą iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite