Angle down Atgal

E. Jankevičius: galintys nusisamdyti privatų advokatų nebegalės naudotis valstybės garantuojama teisine pagalba

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, Tobulindami Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos (VGTP) sistemą reikia racionaliau naudoti valstybės lėšas, vengti paslaugų dubliavimo, galimų piktnaudžiavimų šia paslauga.

„Dabar valstybės garantuojama teisine pagalba naudojasi ir tie, kurie turi finansinių galimybių pasisamdyti privatų advokatą. Valstybė, skirdama lėšas padėti mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms ginti teismuose savo teises, siekia, kad teisinės paslaugos pasiektų tuos, kam jų labiausiai reikia, ir kad tos paslaugos būtų kokybiškos“, sako teisingumo ministras E. Jankevičius.

Ministro teigimu, orientuojant VGTP tarnybą ne į paslaugų apskaitą, kaip yra dabar, o kokybinius rodiklius ir atlygio advokatams didinimą, tikimasi į valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemą pritraukti daugiau advokatų.

VGTP tarnyba keis veiklos pobūdį, kad užtikrintų aukštą paslaugų kokybę ir šios paslaugos būtų labiausiai prieinamos mažas pajamas gaunantiems asmenims. Darbo grupė, sudaryta iš Teisingumo ministerijos, Lietuvos advokatūros ir kitų institucijų, pateiks pasiūlymus, kaip būtų galima didinti valstybės remiamos teisinės pagalbos veiksmingumą, įvertinti teisinės pagalbos apimtis ir didinti užmokestį advokatams. Teisingumo ministras E. Jankevičius VGTP sistemos veiklą aptarė su Advokatų tarybos ir Advokatų garbės teismo nariais.

Palyginti su kitomis Baltijos šalimis Lietuva turi plačiausią valstybės garantuojamos teisinės pagalbos gavėjų ratą. Antrinė teisinė pagalba pernai buvo suteikta 45 tūkst. atvejų, kai tuo tarpu Estijoje ir Latvijoje atitinkamai po 13 ir 11 tūkstančių. Tačiau Lietuva tarp šių šalių turi mažiausią advokatų paslaugų valandinį įkainį.

Kitais metais numatoma bent milijonų eurų didinti VGTP biudžetą. Ministro teigimu, racionaliau naudojant lėšas, turi atsirasti išteklių pradėti VGTP sistemos reformą, kuri leis pagerinti teisinių paslaugų kokybę ir padidinti atlygį advokatams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite