Angle down Atgal

E. Gentvilas: kol kas kandidatų į partijos pirmininkus nesvarstome

Laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas, kalbėdamas apie partijos atsinaujinimą, labai skeptiškai žiūrėjo į kitų liberalų siūlymus kurti naują partiją. Anot jo, toks žingsnis neduotų nieko, tai būtų tik bėgimas nuo atsakomybės.

Laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas, kalbėdamas apie partijos atsinaujinimą, labai skeptiškai žiūrėjo į kitų liberalų siūlymus kurti naują partiją. Anot jo, toks žingsnis neduotų nieko, tai būtų tik bėgimas nuo atsakomybės.

Partijos pirmininko pareigas einančio liberalo nuomone, galima kalbėti tik apie atsinaujinimą išsaugant esamą partiją. „Jeigu mes esame kaltinami, patys, kaip asmenys, nebūdami kalti <...>, turime susitelkti ir atlaikyti šį sudėtingą laikotarpį, ir įrodyti žmonėms per teismus ir veiksmus, kad mums nėra inkriminuojama jokia kaltė“, - sakė jis.

E. Gentvilas teisėsaugos interpretacijas pavadino įdomiomis. „Šarūno Gustainio surengti mokymai pripažinti nauda partijai, nors teismo sprendime pasakyta, kad partija nesiekė, neužsakė jokių mokymų.“ Partija, anot E. Gentvilo, gavo intelektualinę naudą savo narių galvose. E. Gentvilas sakė, kad tai tas pats, kaip kaltinti suradus gatvėje 100 eurų.

„Žinių radijui“ kalbėdamas apie partijos atsinaujinimą, E. Gentvilas pabrėžė, kad būtinas naujų žmonių įsiliejimas į partiją, įstatų peržiūra, numatant didesnę galią partijos. E. Gentvilas teigė, kad paskutiniai kaltinimai parodė, jog liberalams reikalingas dar didesnis atsinaujinimas. „To reikalauja visuomenė, tą ir mes patys, kaip partijos nariai, suprantame“, - pažymėjo jis. Reikia aiškinti, kad neatsitiko nieko nauja, paminėti kaltinimai nėra susiję nė su vienu epizodu, kuris įvyko po Eligijaus Masiulio.

Kol kas, nesant aiškaus scenarijaus, kaip partija turėtų transformuotis, teigė E. Gentvilas, nėra apsvarstytos partijos pirmininkų kandidatūros. „Turime apsispręsti, kuriuo keliu einame, ir tada svarstyti kandidatūras“, - kalbėjo liberalas. Jis taip pat pabrėžė, kad Liberalų sąjūdis, ko gero, neseks kitų partijų pavyzdžiu ir neorganizuos tiesioginių partijos pirmininko rinkimų.

„Dabar daryti tiesioginius partijos pirmininko rinkimus neturint patirties, turint santykinai nedidelį sekretoriatą, yra milžiniškas uždavinys, o laikas labai trumpas“, - teigė E. Gentvilas, pridurdamas, kad dabar reikia skubių sprendimų, jog partija „neišsilakstytų“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite