Dzūkijos sostinė – draugiška žmonių su negalia sportui

Alytus
Paralympics.lt nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Žmones su negalia sportuoti kviečianti gilė pasiekė Alytų. Specialūs lipdukai su Lietuvos paralimpinės komandos simboliu ir užrašu „Mes draugiški negaliai“ papuošė tris sporto objektus. Paralimpiečių gilė – kokybės ženklas, patvirtinantis, kad sporto objektai yra prieinami negalią turintiems miesto gyventojams ir svečiams, atviri aktyviai leisti laisvalaikį, realizuoti save ir siekti naujų tikslų.

Paralimpiečių gilė papuošė Alytaus sporto ir rekreacijos centrui priklausančius miesto stadioną, sporto rūmus ir tinklinio sporto salę.

Lipdukus, patvirtinančius pritaikymą žmonėms su negalia, užklijavo Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė, Alytaus savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Adomas Andrušaitis ir lengvaatletis, vienas šalies paralimpinės rinktinės lyderių Donatas Dundzys.

„Didžiuojuosi, kad mano gimtasis Alytus draugiškas žmonių su negalia sportui. Visą gyvenimą sportuoju čia ir galiu drąsiai pasakyti, kad miesto rodomas dėmesys, suteikiamos sąlygos džiugina“, – sakė Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas, Jono Baltrušaičio auklėtinis D. Dundzys.

Lietuvos paralimpinis komitetas ir Lietuvos savivaldybių asociacija pernai pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo siekti, kad žmonės su negalia visoje šalyje turėtų galimybę sportuoti. Pagal oficialią statistiką, šiandien sporto veiklose dalyvauja tik du iš šimto žmonių su negalia.

„Alytaus požiūrį patvirtina tai, kad šių metų Lietuvos paralimpinėje rinktinėje yra du sportininkai iš šio miesto. Tai Donatas Dundzys ir lankininkas Rolandas Baranauskas. Tikime, kad jie savo pavyzdžiu užkrės aistra sportui dar daugiau Alytaus gyventojų, kurie ryšis išmėginti jėgas vienoje ar kitoje šakoje.

Gilė patvirtina, kad sąlygos sportuoti yra. Ateityje planuojame sukurti virtualų žemėlapį, kuris atspindės visoje Lietuvoje esančius sporto objektus, pritaikytus žmonėms su negalia. Viliamės, kad tai irgi padės padidinti sportuojančiųjų skaičių“, –  sakė Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė A. Narmontė.

Pasak Alytaus savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo Adomo Andrušaičio, miestas norėtų ateityje gilės lipdukus matyti ir ant daugiau sporto infrastruktūros objektų.

Specialūs lipdukai su paralimpiečių simboliu gile jau puošia Vilniaus, Šiaulių, Rokiškio, Alytaus sporto objektus, o netrukus pasieks ir kitus Lietuvos miestus.

„Eilėje – ne viena dešimtis sporto objektų. Labai džiaugiamės sulaukę tokio susidomėjimo iš Lietuvos miestų. Tai rodo, kad einame teisingu keliu. Procesą kiek pristabdė pandemija ir su ja susiję karantino ribojimai, tačiau tikime, kad padėtis netrukus pasikeis į geresnę pusę, o projektas įgaus pagreitį.

Lietuvoje gyvena apie ketvirtis milijono negalią turinčių žmonių, todėl matome labai aiškią šio projekto prasmę. Siekiame, kad per artimiausius kelerius metus sportuojančių žmonių su negalia skaičius padidėtų dviem – trim procentais“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.