Džiugūs zarasiškių ledo ritulininkų pasiekimai

Utena
Nuotraukos iš Kosto Gusevo asmeninio albumo
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas

Praėjusį šeštadienį ledo ritulio mėgėjų dėmesys buvo nukreiptas į Taliną, ten baigėsi pasaulio U-20 IIA diviziono ledo ritulio turnyras, kuriame penktą kartą per pastaruosius septynis pasirodymus šiame divizione sidabro medalius iškovojo Lietuvos ledo ritulio rinktinė.

Paskutinėse čempionato rungtynėse lietuviai 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) sutriuškino Korėją, kuriems tai reiškė kelialapį į žemesnį divizioną, o patys su 11 iškovotų taškų labai atitolo nuo Didžiosios Britanijos bei Rumunijos rinktinių.

Jau pačioje kėlinio pabaigoje lietuviai prapliupo įvarčiais. Iš pradžių jau antrose rungtynėse pasiteisino tai, kad, kad Tomašas Krukovski (19:02, rezultatyvus perdavimas Kostas Gusevas) buvo pastatytas į puolėjų liniją, o puikus jo darbo šalia vartų rezultatas pasirodė 20-ą kėlinio minutę, kai jis išvedė lietuvius į priekį - 1:0.

Vos po penkiolikos sekundžių Ignotas Ragas (19:17, rezultatyvus perdavimas Patrikas Misiukas ir Laisvydas Kudrevičius) tiksliu smūgiu iš vidutinio nuotolio dar kartą nuginklavo varžovų vartininką ir padidino lietuvių persvarą iki dviejų - 2:0.

Paskutines sekundes lietuviai žaidė trise prieš penkis, tačiau įvarčių nepraleido.

Pirmame kėlinyje lietuviai atliko 11 smūgių į vartus, tuo tarpu korėjiečiai - 10.

Zarasiškių dėmesys į šį turnyrą buvo ypatingai didelis. Lietuvos ledo rinktinėje žaidė zarasiškis devyniolikmetis Kostas Gusevas. Vienas geriausių Lietuvos ledo ritulininkų Kostas Gusevas savo pergalėmis džiugina Lietuvos ledo ritulio gerbėjus, o ypač savo žemiečius – zarasiškius.

Tokiame turnyre devyniolikmetis Kostas Gusevas dalyvauja paskutinį kartą. Tačiau sportinės karjeros jis nežada atsisakyti. Šių metų balandžio mėnesį pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono A grupės įvyks Astanoje (Kazachstanas). Kandidatas į Lietuvos rinktinės suaugusiųjų rinktinę yra ir mūsų žemietis Kostas Gusevas.

Zarasai išugdė ir daugiau profesionalaus sporto entuziastų. Savo pergalėmis džiugina ledo ritulininkas zarasiškis Elvinas Karla. Šis devyniolikmetis sėkmingai žaidžia Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur rungtyniauja USPHL lygoje, atstovaudamas „Potomac Patriots“ ekipai.

Džiugu, kad šie sportininkai garsina Lietuvą ir Zarasus savo pergalėmis.