REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2021 m. Gruodžio 20 d. 09:46

Džiugi kalėdinė dovana Vidiškių gimnazijai

Utena

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


198126

Gruodžio 16 dieną Vidiškių gimnaziją pasiekė tikrai maloni žinia – gimnazijos vardu teikta paraiška Švietimo mainų paramos fondui trumpalaikių bendrojo ugdymo srities mobilumo projektų (KA122-SCH) programai buvo įvertinta palankiai ir projektas „Tarpkultūrinės partnerystės plėtimas“ gavo dotaciją (8 040 Eur) jo įgyvendinimui.

„Erasmus+“ yra Europos Sąjungos rėmimo programa, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybių įvairaus amžiaus, statuso, profesijų asmenims bei galimybę įvairioms organizacijoms, įstaigoms, institucijoms įgyvendinti programos kriterijus atitinkančius projektus. Projektas „Tarpkultūrinės partnerystės plėtimas“ – tai gimnazijoje vykdomo eTwinning projekto „HTTPS – Handy Tools Teaching Peer Support“ tąsa.

Antrus metus bendradarbiaujant su partneriais iš Slovakijos, kilo mintis rasti galimybę mokiniams susitikti ne tik kompiuterių ekranuose, bet pažinti vieniems kitus bei pažvelgti į mokyklinį gyvenimą per gyvuosius susitikimus.

Tikslą pavyko pasiekti! Du gimnazijos mokytojai ir dešimt 15–17 metų amžiaus mokinių, atitinkančių atrankos kriterijus, turės galimybę 2022 metų pavasarį aplankyti projekto partnerius (Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec) Slovakijoje, taip pat pavasarį Slovakijos mokiniai su savo mokytojais lankysis Vidiškių gimnazijoje.

Kadangi projektinės veiklos orientuotos į šūkį „Mokiniai mokiniams“, susitikimų metu patys mokiniai taps gidais savo bendraamžiams, juos supažindins su gimnazija, mokykliniu gyvenimu, artimoje aplinkoje esančiais lankomais objektais bei organizuos susitikimų, diskusijų vakarus. Iki pasimatymo gyvai mokiniai bendraus informacinių technologijų pagalba nuotoliniu būdu, diskutuos ir rengs vieni kitiems užduotis, veiklas, kurias įgyvendins bei aptars mobilumų metu, o grįžę iš mobilumų jas pristatys savo mokyklų bendruomenėms.

„Šiais laikais neužtenka anglų kalbos mokytis vien tik klasėje: norint motyvuoti mokinius gerinti užsienio kalbos įgūdžius, reikia juos įtraukti į aplinką, kurioje jie praktiškai galėtų įtvirtinti ir išplėsti savo kalbinius gebėjimus. Ne mažiau svarbus yra tikslingas mokinių informacinių technologijų kompetencijų gerinimas. Be to, programa prisidės prie vieno iš gimnazijos strateginių tikslų – pagerinti mokinių pažangą ir pasiekimus taikant mokymosi bendradarbiaujant strategiją kuriamoje mokymąsi skatinančioje aplinkoje – įgyvendinimo. O kur dar kitų kultūrų pažinimas, bendraamžių bendradarbiavimas ir užsimezgę draugystės ryšiai tiek tarp mokinių, tiek tarp mokyklų!“ – kalba programos „Erasmus+“ koordinatorė gimnazijoje, anglų ir vokiečių kalbų vyresnioji mokytoja Jurgita Raketienė.

Tikimasi, kad pandeminė situacija neužkirs kelio įgyvendinti „Erasmus+“ programos numatytų tikslų ir leis pasidžiaugti šia laimėta dovana.

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA