Angle down Atgal

Dynoro pasirodymas su „Tautiška giesme“ sukėlė diskusijas: vaikinas pažeidė įstatymą?

Atlikėjas visai neseniai sužibėjo viename didžiausių pasaulio šokio muzikos festivalių – Belgijoje vykstančiame „Tomorrowland“. Pagerbęs Lietuvą ir sugrojęs remiksuotą „Tautiškos giesmės“ versiją daugelį tautiečių sužavėjo, tačiau atsirado manančių, kad vaikinas pažeidė įstatymą.

Alfa.lt primena, kad šioje magiškoje elektroninės muzikos fiestoje Dynoro nepamiršo pagerbti Lietuvos ir jo gimtinėje esančių gerbėjų.

Praėjus penkiolikai minučių nuo savo pasirodymo Dynoro paragino renginio dalyvius pagerbti jo gimtinę.

„Draugai, jūs esate puikūs! O dabar prašyčiau šiek tiek triukšmo mano gimtinei Lietuvai!“.

Iškart po to jis už savo didžėjaus pulto išsitraukė Lietuvos trispalvę ir paleido remiksuotą „Tautiškos giesmės“ versiją.

Visgi šis daugelį sužavėjęs pasirodymas sukėlė diskusijas – ar Lietuvos himnas gali skambėti tokiame renginyje?

Kaip praneša portalas 15min, labai sudėtinga tiksliai įvertinti situaciją. Tačiau tai nebuvo pasityčiojimas iš nacionalinių simbolių arba jų niokojimas, kaip nurodoma LR baudžiamojo kodekso 127 straipsnyje: „Tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“.

Pagal Valstybės himno įstatymo 6-ąjį straipsnį („Atsakomybė už himno negerbimą“):

1. Lietuvos Respublikos piliečiai, taip pat Lietuvoje esantys kiti asmenys privalo gerbti Lietuvos valstybės himną.

2. Lietuvos valstybės himnas negali būti naudojamas kaip taikomoji muzika – fonui, reklamai, pramoginiuose montažuose ir analogiškiems tikslams.

3. Viešas pasityčiojimas iš Lietuvos valstybės himno baudžiamas įstatymų nustatyta tvarka.

Alfa.lt primena, kad visą pasaulį šokti privertęs devyniolikmetis muzikos kūrėjas Edvinas Pechovskis išgarsėjo, kai jo įrašytas kūrinys „In my mind“ tapo vienu ryškiausių 2018 metų hitų. Šokių muzikos kūrinys akimirksniu pasiekė populiariausiųjų dešimtukus keliose dešimtyse pasaulio šalių, pirmąją vietą „Spotify“ ir „Apple Music“ platformų pasaulio „topuose“, tapo populiariausia metų daina Vokietijoje.

Kūrinys taip pat pasiekė populiariausių Didžiosios Britanijos dainų penketuką, pakilo į pirmąją vietą JAV šokių muzikos radijo stočių reitinguose, o įtakingo JAV žurnalo „Billboard“ kritikai jį išrinko tarp trisdešimties geriausių šokių ir elektroninės muzikos dainų.

Be jokios abejonės, tokio pasiekimo Lietuvos muzikos padangėje iki šiol nebuvo, o ir pats Dynoro yra prasitaręs, kad net nesapnavo, jog jo svajonė taip greitai išsipildys.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite