Angle down Atgal

Dvyliktoje medelių sodinimo šventėje pasodinta 4000 eglučių

Dienos skaičius – 4000. Tiek šeštadienį Čiobiškio seniūnijos Rusių Rago miške talkininkai pasodino eglučių sodinukų.

Į tradicine tapusią jau dvyliktą medelių sodinimo šventę, kurią Širvintų rajone organizuoja Širvintų socialdemokratai, susirinko 68 gamtos mylėtojai. Šią šventę organizuoti padėjo Čiobiškio girininkija, ji parūpino sodinukų, įrankių, darbo pirštinių.

Tradiciškai šventėje dalyvauja tie patys dalyviai – miško mylėtojai, atvykę Širvintų socialdemokratų kvietimu: Vileikiškių kaimo bendruomenės dienos centro „Lašeliai“ vaikai, Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vaikai, visus vaikus lydėjo jų vadovai, Širvintų socialdemokratų skyriaus nariai ir jų šeimų nariai, TS-LKD Širvintų skyriaus atstovai, Šiaulių kaimo bendruomenė, Širvintų miesto bendruomenė, Širvintų rajono globėjų draugija. Naujai prie gamtos bičiulių prisidėjo Vilniaus miesto Žvėryno gimnazijos moksleiviai. Tradiciškai renginyje dalyvauja ir „Krašto naujienos“.

68 gamtos mylėtojai maždaug hektaro plote pasodino 4000 eglučių. Šį kartą eglučių sodinukų net pritrūkta – nedidelis plotelis liko neužsodintas. Tą darbą padarys miškininkai.

Dauguma medelių sodinimo mėgėjų į šią šventę atvažiuoja ne pirmą kartą ir moka sodinti. Tačiau, kaip medelius sodinti, kad neišdžiūtų jų šaknys, dar kartą visiems priminė girininkas Kęstutis Karlonas. Po tokių talkų specialistai patikrina ir persodina neteisingai pasodintus medelius. Šie vyrai ir toliau rūpinsis, kad medeliai augtų.

Visi linksmai, pajuokaudami, vieni kitiems pagelbėdami sodino medelius. Dirbti lengva nebuvo.

Pavargę talkininkai buvo vaišinami lauko virtuvės virta kopūstų sriuba ir grikių koše. Saldumynus užgėrė gardžia arbata. Et, kad gardumas miške valgyti.

Po smagaus bendro darbo LSDP Širvintų skyriaus pirmininkė Anna Kuznecovienė visus šventės dalyvius apdovanojo liudijimais apie pasodintą jaunuolyną.

Vyresnieji visi kartu bendravo, dalijosi įspūdžiais. O vaikams buvo organizuotos linksmosios estafetės. Lyg visai nedirbę, vaikai rungtyniaudami bėgo, krito, juokėsi ir džiaugėsi dovanėlėmis.

Moterų klubo pirmininkės staigmena

Kol visi linksminosi, neliūdėjo ir LSDP moterys. Moterų klubo pirmininkė Elvyra pasveikino bičiulę, moterų klubo narę Intą Jozonienę su gimimo diena. Kadangi Inta šį kartą nedalyvavo, miela dovanėlė – gėlė – įteikta jos anytai įpareigojant ją pasodinti, o moterų klubo narės pažadėjo atvažiuoti ją palaistyti. Pirmininkė visam moterų klubui įteikę raguolį – avinėlį. Taip kartu jaukiai paminėtas gražus priešvelykinis laikotarpis. Kaip pati moterų klubo pirmininkė Elvyra sakė, ji tiesiog norėjo nudžiuginti klubo nares. Staigmena išties pavyko. Skyriaus pirmininkei Annai teko supjaustyti raguolį, kurio moterys ne tik pačios skanavo, bet ir vyrus pavaišino.

Išvykdami talkininkai nepaliko šiukšlių, bet išsivežė puikią nuotaiką, miške palikdami augti naująjį jaunuolyną. Ką gali žinote, gal būtent čia užaugs eglutė, kuri kada nors taps miesto Kalėdų egle…

Daugiau nuotraukų yra čia Dvyliktoji medelių sodinimo šventė

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

Nuotraukos autorės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite