Sportas2017 m. Gegužės 14 d. 20:09

Dviratininkas I. Konovalovas lenktynėse Prancūzijoje užėmė ketvirtąją vietą

Lietuva

2822

Sekmadienį Prancūzijoje pasibaigusių 63-iųjų daugiadienių dviračių lenktynių „4 Jours de Dunkerque“ galutinėje įskaitoje lietuvis Ignatas Konovalovas, atstovaujantis Prancūzijos komandai FDJ, užėmė ketvirtąją vietą. Už šį pasiekimą 31-erių metų Lietuvos dviratininkui atiteko 100 pasaulio reitingo taškų.

Lenktynes laimėjo prancūzas Klemanas Venturini (Clement Venturini, „Cofidis, Solutions Credits“). Už pergalę jam atiteko 9040 eurų čekis ir 200 pasaulio reitingo taškų. Antrą vietą užėmė belgas Sanderis Armė (Sander Armee, „Lotto Soudal“, +2 sek.), o trečiąją - lietuvio Gedimino Bagdono komandos draugas belgas Oliveris Nesenas (Oliver Naesen, „Ag2r La Mondiale“, +7 sek.). 2015 metų šių lenktynių nugalėtojas I. Konovalovas lenktynių nugalėtojui pralaimėjo 21 sek.

Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“, +22.47) užėmė 58-ąją vietą, o G. Bagdonas (+43.51) - 82-ąją.

Iš viso klasifikuoti 86 dviratininkai.

Komandų įskaitoje nugalėjo Prancūzijos komanda „Ag2r La Mondiale“ su G. Bagdonu.

Paskutinį, šeštąjį, etapą sekmadienį laimėjo prancūzas Adrianas Petitas (Adrien Petit, „Direct Energie“). Jis 159,8 km nuvažiavo per 3 val. 34 min. 14 sek.

I. Konovalovas finišavo su pagrindine grupe (+37 sek.) ir užėmė 36-ąją vietą. G. Bagdonas (+37 sek.) finišavo 39-as, o E. Šiškevičius (+4.59) - 77-as.

Varžybų, kuriose dviratininkai įveikė per 1000 km, prizų fondą sudarė 88 tūkst. 135 eurai.

Šiose lenktynėse 1998 ir 2000 metais antras buvo dabartinis Lietuvos vyrų dviračių plento rinktinės treneris Artūras Kasputis.