Angle down Atgal

Dviračių žygis

Praėjusį šeštadienį Birštone jau septintą kartą buvo organizuotas pramoginis-pažintinis dviračių žygis visai šeimai. 20 km ilgio maršrutas dalyviams leido ne tik grožėtis Birštono ir Prienų krašto gamta, bet ir su gidų pagalba sužinoti įdomių faktų, susijusių su aplankytų vietų istorija.

Šiais metais organizuojant dviračių pramoginį-pažintinį žygį, kaip niekad, kilo daug sunkumų. Dėl šiųmetinės pandemijos ir įvesto karantino renginio organizatoriai buvo priversti perkelti renginio datą. Įprastai pažintinis- pramoginis dviračių žygis vykdavo antrojoje pavasario pusėje, tačiau šiemet dėl susidariusios situacijos keliauninkai galėjo susiburti tik praėjusį savaitgalį. Visai neseniai paskelbtas reikalavimas lauko renginiuose dėvėti apsaugines kaukes, pasak renginio organizatorės Rūtos Kapačinskaitės, sukėlė šiokių tokių iššūkių. Nepaisant to, žygis vis tiek įvyko. „Žmonės yra išsiilgę renginių. Matome, jei vyksta kad ir mažas renginys Birštone, žmonės noriai atvažiuoja ir dalyvauja,“ – sakė renginio organizatorė.
Šeštadienio rytą Birštono pievelėje prie „Wake parko“ susirinko ne tik birštoniečiai ir prieniškiai, bet buvo ir dalyvių iš tolėliau: Vilniaus, Kauno ir kitų miestų. Organizatorė sakė, jog renginio išvakarėse užsiregistravusiųjų skaičius siekė 64, tačiau, išaušus rytui, skaičius pasikeitė: kai kurie dalyvauti atsisakė arba pranešė dalyvaujantys kitu sąstatu.
Važiuojant 20 km ilgio maršrutą, dviratininkų laukė keli sustojimai. Pirmasis – „Žvėrinčiaus miške“. Čia žygio dalyviai išgirdo viduramžių istorijų ir legendų. Antrasis sustojimas laukė paukščių stebėjimo salos Prienuose. Žygeivius pasitikę paukščių gyvenimą stebintys specialistai papasakojo apie Nemuno salose gyvenančius ir apsilankančius paukščius. Trečioji stotelė, kaip pati organizatorė sakė: „Vyšnia ant torto“, – prie „Kunigo šaltinio“. Pasiklausę įdomios šios vietovės istorijos keliauninkai dar paragavo ir skanaus šaltinio vandens. Ketvirtoje stotelėje prie keltuko į Birštoną dalyviai vaišinosi turistiniais pietumis, išsidalino diplomus ir medalius. O didysis finalas įvyko persikėlus keltu į Birštoną, ten, kur viskas prasidėjo – „Wake parko“ pievelėje.
Visų dalyvaujančiųjų vedliu šiais metais buvo tapęs prieniškis Tomas Žurauskas. Nors vaikinas šiame renginyje dalyvavo pirmą kartą, bet, kaip pats sakė, šioje teritorijoje dviračiu važinėja nuo vaikystės. Svarbias pareigas renginyje užėmęs vaikinas jaudulio nejautė. Pasak jo, nuotaikos tik geriausios.
Gerų emocijų neslepia ir vedlio padėjėjas Donatas Janulevičius: „Nuotaikos – pačios geriausios, viskam buvome pasiruošę ir pasirengę“.
Rūta Kapačinskaitė pripažino, jog dviračiai tapo neatsiejama kurorto dalimi: „Augant turistų srautams, keliautojai dviračiais jau nebeišitenka pačioje Birštono erdvėje, todėl ir sumanėme geografiją praplėsti“.
Ugnė Besusparytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite