Dvidešimtojo A lygos titulo link: namuose nukautos vicečempionės

Šiauliai
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvos moterų futbolo A lygos XVII turo rungtynėse ginklus surėmė pirmenybių lyderė Šiaulių „Gintra“ ir antroje vietoje tvirtai žengiančios Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU“ futbolininkės.

Jubiliejinio dvidešimtojo šalies čempionių titulo klubo istorijoje siekiančios šiaulietės namuose 9:1 (2:0) įveikė viešnias iš sostinės ir praktiškai padėjo tašką kovoje dėl A lygos titulo.

„Gintrai“ 2021 metų A lygos čempionate dar lieka sužaisti 5 turus (du turai buvo nukelti dėl dalyvavimo Čempionių lygoje), bet jau kitame iškovota pergalė mūsiškėms garantuotai užtikrintų auksinį sostą.

Įvarčiai:

„Gintra”: R. Jonušaitė (41′, 75′ min.) G. Toropovaitė (48′, 89′ min) po 2 ,P. Sarkanaitė (36′ min.),S. Petravičienė (48′ min.), T. Carter (55′ min.), J. Čubrilo (67′ min.), T. Corneil (77′ min) po 1,

„MFA Žalgiris-MRU”: M. Galkina (50′ min.) – 1.

Sudėtis: M. Šeškutė, V. Neverdauskaitė, A. Mikutaitė, T.  Corneil, A. Keene (46′ min. T. Romanovskaja), D.Gailevičiūtė (C), P. Sarkanaitė (46′ min. S. Petravičienė),  M. Gibson (46′ min. T. Carter), J. Ayers (46 min. J. Čubrilo), G. Toropovaitė, R. Jonušaitė.

Susitikimas prasidėjo tam tikra komandų žvalgyba, bet žalgirietės netruko atsitraukti į savo aikštės pusę ir užimti gynybines pozicijas. Nors aikštės šeimininkės kontroliavo žaidimą, kamuolį skirstė varžovių aikštės pusėje, tačiau suskurti realių progų nesisekė.

Neblogą šansą išvesti komandą į priekį sužaidus apie 20 minučių turėjo Paulina Sarkanaitė, bet į jos smūgį puikiai sureagavo oponenčių vartininkė atrėmusi kamuolį. Po kelių akimirkų pasižymėti galėjo kairiajame krašte dominavusi Madison Gibson, bet paskutinę akimirką praradusi kamuolio kontrolę amerikietė nesugebėjo išvesti ekipos į priekį.

Varžovių atidžiai prižiūrima rezultatyviausia A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitę savo progą turėjo įpusėjus kėliniui, bet puolėjos smūgį blokavo pasiaukojančiai žaidusi „Žalgirio-MRU“ gynėja.

Pralaužti ledus šiaulietėms pavyko 36-ąją mačo minutę, kai uždariusi skersą perdavimą įvartį pelnė Paulina Sarkanaitė – 1:0. Prabėgus penkioms minutėms po pirmojo pelnyto įvarčio Dariaus Jankausko auklėtinės padvigubino rezultatą dar prieš pertrauką. Puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą savo sąskaitą atsidarė R. Jonušaitė – 2:0.

Po pertraukos treneris atliko keturis keitimus ir jie iš karto davė vaisių. Aikštėje pasirodžiusi Simona Petravičienė dešiniuoju kraštu įsiveržė į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį į tinklą – 3:0.

Vos po kelių akimirkų Gabija Toropovaitė gražiu smūgiu galva iš maždaug 11 metrų rezultatą pavertė – 4:0. Kiek atsipalaidavusios aikštės šeimininkės pramiegojo varžoves gynyboje, o tuo pasinaudojusios vilnietės sušvelnino atsilikimą – 4:1.

Vis dėlto į šį pelnytą įvartį čia pat dar vienu tiksliu šiauliečių smūgiu atsakė antrajame kėlinyje aikštėje pasirodžiusi Trudi Carter – 5:1.

Įpusėjus antrajam kėliniui savo įvartį pelnė ir dar viena po pertraukos aikštėje pasirodžiusi žaidėja Jelena Čubrilo – 6:1.

Varžovių triuškinimą pratęsė 11 metrų baudinį realizavusi R. Jonušaitė bei aštuntąjį įvartį pridėjusi Tristan Corneil – 8:1. Viešnių kančias užbaigė G. Toropovaitės dublis tiksint paskutinėms rungtynių minutėms – 9:1.