Angle down Atgal

Dvi mergaites perėjoje partrenkęs garsus teisininkas baudžiamosios bylos išvengė

Prieš keletą metų Vilniuje, šalia Šv. Onos bažnyčios, dvi per perėją ėjusias mergaites partrenkęs vienas garsiausių Lietuvos teisininkų, Brazilijos garbės konsulas, docentas dr. Jaunius Gumbis (gim. 1968 m.) baudžiamosios atsakomybės išvengė – prokuratūra Alfa.lt informavo, kad ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Didelio atgarsio sulaukusi avarija įvyko 2017 m. spalio 8 d., kai J. Gumbio vairuojamas „Mercedes-Benz“ G klasės visureigis kliudė į perėją išėjusią nepilnametę ir septynerių metų jos seserį.

Eismo įvykis įvyko Maironio gatvėje, kurioje vairuotojų greitis yra labai ribojamas. Mergaitėms avarijos metu buvo 7 ir 17 metų.

Po avarijos mergaičių artimieji pranešė, kad vyresnioji pateko į Reanimacijos-intensyviosios terapijos skyrių.

Vilniaus apskrities VPK atstovai buvo informavę, kad, nepaisant to, jog paauglė atsidūrė reanimacijoje, ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 281 str. 1 dalį, kai padarytas sužalojimas nėra itin sunkus, o vairuotojas nebuvo apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Tačiau net ir dėl nesunkios avarijos J. Gumbiui nebus keliama baudžiamoji byla – Vilniaus apygardos prokuratūra patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

„2019 m. gegužės 29 d. buvo priimtas Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą kaltininkui ir nukentėjusiesiems susitaikius.

Šis nutarimas buvo patvirtintas ikiteisminio tyrimo teisėjo“, – informavo prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Prokuratūra nepateikė detalesnės informacijomis, kokiomis sąlygomis J. Gumbis susitaikė su nukentėjusiosiomis. O su pačiu teisininku susisiekti nepavyko – penktadienį J. Gumbis neatsakė į telefono skambučius.

Iškart po avarijos žinomas teisininkas teigė labai besigailintis ir besijaudinantis dėl eismo įvykio, kuris, kaip patvirtino vairuotojas, kilo dėl žmogiškų priežasčių. „Labai išgyvenu ir apgailestauju dėl to skausmo, kuris tenka merginai ir tėveliams“, – sakė dr. J. Gumbis.

Anot teisininko, dėl kilusios avarijos jis jaučiantis moralinę atsakomybę, todėl neketina kratytis atsakomybės dėl eismo įvykio, taip pat planuoja padėti eismo įvykio metu nukentėjusiai mergaitei pasveikti.

Tiek prieš kelerius metus, tiek šiuo metu dr. J. Gumbis yra vienos žinomiausių Lietuvos teisininkų kontoros „Ellex Valiūnas“ partneris, Vilniaus universiteto teisės fakulteto docentas ir Brazilijos garbės konsulas Lietuvoje. Ilgametę patirtį sukaupęs advokatas yra laikomas vienu geriausių energetikos ir verslo teisininkų Lietuvoje, jo kompetencija ir erudicija ne kartą buvo įvertinta tarptautiniu mastu.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite