Dvi lietuvių įgulos tiesiausiu keliu pateko į pasaulio irklavimo taurės etapo finalą

Serbijoje vykstančio pirmojo pasaulio irklavimo taurės varžybų etapo vyrų porinių dviviečių valčių pirmajame atrankos plaukime penktadienį olimpiniai vicečempionai Saulius Riteris (Ritter) ir Mindaugas Griškonis užėmė pirmąją vietą ir iškart pateko į finalą.

Lietuvos duetas 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 27,66 sek. Artimiausius varžovus - šveicarus Barnabę Delarzę ir Romandą Reoslį (Roman Roeoesli) - jie aplenkė beveik 3 sek.

Tame pačiame plaukime startavę kiti lietuviai Armandas Kelmelis bei Giedrius Bieliauskas (6.44,40) tarp šešių įgulų liko penkti ir tęs kovą paguodos varžybose.

Vyrų porinių keturviečių valčių pirmajame atrankos plaukime lietuviai Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius (5.47,15) finišavo pirmi ir taip pat pateko į finalą.

Moterų vienviečių valčių pirmajame atrankos plaukime lietuvė Milda Valčiukaitė (7.54,55 sek.) finišavo ketvirta ir dėl vietos finale kovos paguodos varžybose. Pirma buvo šveicarė Žanina Gmelin (Jeannine Gmelin, 7.41,80).

Vyrų vienviečių valčių antrajame atrankos plaukime Žygimantas Gališanskis (7.36,28) ir trečiajame plaukime kovojęs Dominykas Jančionis (7.47,31) liko penkti. Abu mūsiškiai dėl patekimo į pusfinalį kovos paguodos plaukimuose.

Paguodos plaukimai turėjo vykti penktadienio popietę, bet dėl smarkaus vėjo buvo apgadinta starto įranga, todėl plaukimai buvo atidėti iki šeštadienio.