Duryse užstrigo raktas: ką daryti?

Vilnius
Asociatyvi Pexels.com nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Namų arba automobilio duryse užstrigęs raktas – nemaloni problema, kuri dažniausiai ištinka pačiu netinkamiausiu momentu. Pavyzdžiui, kai jau ir taip vėluojate į darbą.

Raktai spynose užstringa dėl kelių priežasčių. Gali būti, kad sugedo užraktas, netinkamai veikia spyna, sulūžo arba nusidėvėjo raktas. Beje, pasitaiko, kad strigimo priežastimi tampa ir ne tai spynai panaudotas raktas.

Jeigu raktas spynoje išvis nejuda, greičiausiai jį netyčia sulaužėte arba net nepastebėjote, kaip per ilgus naudojimo metus „atšipo“ jo dantukai. Jeigu raktas spynoje šiek tiek sukasi, veikiausiai problemos priežastis yra pačioje spynoje.

Užstrigus raktui, žmonės paprastai greitai netenka kantrybės – švelnūs judesiai pasidaro itin agresyvūs. Tačiau šioje nemalonioje situacijoje svarbu nusiraminti. Jeigu per jėgą trauksite raktą arba bandysite jį įstumti giliau į spyną, galite dar labiau komplikuoti situaciją ir nepataisomai sugadinti spyną. Taip pat nepatartina bandyti patiems ardyti spynos mechanizmo – vėlgi galite jį sugadinti.

Jeigu raktas nepasiduoda švelniems jūsų manevrams, greičiausiai nepavyks išsiversti be specialisto pagalbos. Tiesa, yra keletas triukų, kuriuos verta išbandyti. Jeigu turite galimybę, nuvažiuokite į artimiausią remonto ir buities prekių parduotuvę bei įsigykite spynoms skirto tepalo – juo sutepkite spyną. Vietoje tepalo taip pat galite naudoti grafito miltelius – jų būna ir purškiamų. Svarbiausia, kad naudojamos medžiagos patektų kuo giliau į spyną.

Dar viena gudrybė – ledukai. Galbūt jų paskolins kaimynas arba netoliese veikiančio baro virtuvė. Ledukus palaikykite prispaustus prie rakto maždaug pusę minutės: dėl šalčio metalinis užraktas susitrauks, o užstrigęs raktas taps laisvesnis. Tačiau šis metodas veikia tik šiltuoju metų laiku.

Beje, daugelis turime išsaugoję gydytojų, kirpėjų, automechanikų ir kitų mums svarbių žmonių telefonus. Iš tiesų, vertėtų turėti ir patikimo spynų meistro telefoną, mat tokia bėda gali ištikti bet kada. Paprastai rakto išlaisvinimas iš spynos užima apie 20-30 minučių arba net trumpiau, jeigu durys buvo neužrakintos.

Atrakinta.lt vadovas Edgaras Baltrušaitis:

Dažniausiai problemos kyla dėl netinkamo rakto eksplotavimo – jo niekada negalima smarkiai sukti bei greitai judinti, taip pažeidžiami ne tik dantukai, bet ir spynos mechanizmas kabinantis užrakto judesius.

Dažnu atveju, užstrigus raktui, pačiam, be įrankių, jį ištraukti nesugadinant spynos yra praktiškai neįmanoma, reikia nuimti apsaugas, atsukti varžtus ir išardyti mechanizmą. Vyrauja įsitikinimas, jog spynos atrakinti neįmanoma jos nepažeidus korpuso – nepragręžus skylių. Tačiau turint specialius įrankius, 95% atvejų galima atrakinti nesugadinant spynos, tad prieš kviesdami meistrus į namus, paklauskite, kokiu būdu šie žada atrakinti spyną, ir ar po atrakinimo, jeigu spyna yra sveika, galėsite toliau ja naudotis.

Renkantis spyną, iš saugumo pusės geriausiai žiūrėti Itališko tipo, turinčią daug kaiščių, juos labai sudėtinga nulaužti, nupjauti. Taip pat neblogos skandinaviško tipo spynos turinčios sragtuko funkciją, kas taip pat padidina saugumą.

Užstrigus raktui duryse ar esant būtinybei pakeisti raktą užsukite į https://atrakinta.lt/paslaugos/spynu-atrakinimas/

 

 

Remiamas turinys