@Bentada
Angle down Atgal

Durys – interjero akcentas: suteikite namams išskirtinumo

Kiekvienas svajoja apie jaukius, skoningai įrengtus namus, kuriuose gera gyventi. Subtilų sienų dekorą, atsakingai parinktą grindų dangą, stilingus baldus – ko gero galima laikyti namų interjero pagrindu. Tačiau kuriant skoningus namus reikėtų nepamiršti ir durų. Jos namuose užima nemažai vietos, yra ne tik matomos, bet ir nuolat varstomos, todėl duris vertėtų rinktis itin atsakingai.

UAB „Bentada“ vadovas Faustas Prakapavičius sako, kad tinkamai parinktos durys gali tapti svarbiu interjero akcentu, o netinkamas pasirinkimas – grubia interjero klaida, kuri bus matoma vos tik įėjus vidun. 

„Durys užima nemažą interjero dalį tiek savo plotu, tiek naudojimu. Jeigu namuose yra atvira erdvė, svetainė, iš kurios iškart matosi kelios durys – įėjimas į miegamuosius, vonios kambarį,  šis pasirinkimas tampa dar aktualesnis, nes durys yra matomos iš tos patalpos, kurioje mes priimame svečius. Jei žmogus nori susikurti jaukius namus, labai svarbu, kokias jis duris pasirinks. Durys gali pagražinti interjerą, arba kaip tik priešingai – viską sugadinti“, – sakė UAB „Bentada“ vadovas. 

@Bentada
@Bentada

Interjere – 3 spalvų derinys

Atsižvelgiant į šiuolaikines interjero tendencijas, kuriant skoningus namus, žaisti spalvomis nereikėtų. Kita vertus, viską suvienodinti irgi nėra geras sprendimas. Tad daugeliui kyla klausimas, kokią grindų, sienų, durų spalvą pasirinkti, kaip viską derinti tarpusavyje? 

„Dizaineriai pataria, kad interjere turėtų būti išlaikytos trys spalvos. Dažniausiai vidaus durys derinamos su sienomis, grindys įneša dar vieną spalvą ir toliau jau lieka baldai“, – interjero kūrimo patarimais dalijosi F. Prakapavičius.

Jo teigimu, pasitaiko klientų, kurie duris derina ir prie grindų dangos, dažniausiai renkasi ne identišką, bet panašų atspalvį. Kai kurie butų savininkai ieško sprendimų, kaip suderinti išorės duris su vidaus durimis, kad šios derėtų spalviškai. „Daugelis išorės ir vidaus durų nederina, nes išorės duris laiko atskira detale. Bet jeigu klientas to pageidauja, siūlome rinktis panašaus atspalvio duris. Tarkim, jeigu klientas renkasi baltas vidaus duris, šarvo durys irgi gali būti baltos. Išeitis – dvipusė plokštė. Viduje gali būti baltos durys, o iš laiptinės pusės – ąžuolo, ar riešuto spalva, kurią galima derinti ir prie kaimynų durų spalvos“, – sakė UAB „Bentada“ vadovas. 

@Bentada
@Bentada

Dominuoja šviesios spalvos

Šiuo metu stilingi namai daugeliui asocijuojasi su interjeru, kuriame vyrauja šviesios spalvos.   Nenuostabu, kad daugelis naujakurių renkasi ir šviesias duris. UAB „Bentada“ vadovas sako, kad dabar populiarios baltos arba pastelinių spalvų (dramblio kaulo, kapučino) spalvos durys. Dažnai ir sienos būna panašios, tad interjere šias spalvas lengviau priderinti. Kita vertus, baltos durys dažnai būna nuvertinamos dėl praktiškumo stokos. Kai kurie žmonės bijo rinktis šią spalvą, nes ant jos matosi dėmės, ji yra pakankamai tepli. 

Tačiau jeigu namus įsirenginėjantys klientai nori būtent baltų durų – sprendimas yra. Tokiu atveju reikėtų rinktis brangesnes ir kokybiškesnes duris, kurios būtų lengvai prižiūrimos. „Vidaus durų paviršius kartais būna toks lygus ir visiškai nepraktiškas, kad matosi net visi rankų atspaudai. Tai labai priklauso nuo kokybės. Jeigu faneruotė dažyta baltais emaliniais dažais, arba vandens pagrindo dažais – jaudintis nereikėtų. Tai labai praktiškas variantas. Matiniais dažais padengtos durys ne tik lengvai valomos, jas gana paprasta ir atnaujinti“, – teigė F. Prakapavičius.

@Bentada
@Bentada

Stiklas – ne tik šviesai, bet ir grožiui

Renkantis vidaus duris, dažnas suabejoja, kuris variantas priimtinesnis – durys su stiklu, ar be jo. Viena vertus, stiklas praleidžia šviesą, o šviesos namuose niekada nebus per daug, kita vertus, ar įsidėjus duris su stiklu, nekils problemų dėl privatumo, o gal vargins iš kitos patalpos sklindanti šviesa? 

„Stiklas ne tik suteikia namams šviesos, bet ir vizualiai didina patalpą, kas ypač aktualu bute. Klientai drąsiai renkasi duris su stiklu net vonios kambaryje, nes dažnai būna linkę išlaikyti tą patį durų modelį visuose kambariuose. Dėl privatumo jaudintis nereikėtų, stiklai yra matiniai, praleidžiantys šviesą, bet nepermatomi, dėl to jie visiškai tinka net vonios kambariui. Jeigu klientas visgi nori daugiau privatumo, arba jį blaško iš kitų kambarių ar koridoriaus sklindanti šviesa, siūlome rinktis tokio pat modelio duris tik be stiklo“, – pataria UAB „Bentada“ vadovas. 

@Bentada
@Bentada

Reikėtų išlaikyti vienodą stilių

Įsirengiant namus, reikėtų nenutolti nuo vizijos, kurią turite. Akivaizdu, kad jeigu norite modernių namų, klasikinėms detalėms čia ne vieta. Būtent stiliaus vienovės išlaikymą galima laikyti skoningo interjero pagrindu. Tas pats taikoma ir renkantis duris. „Jeigu remontas ekonominės klasės, vizualiai gražiai atrodys, jeigu ir medžiagos bus panašios kainos, panašios išvaizdos. Jeigu darome ekonominį remontą ir įdėsime prabangias duris, jos nustelbs visa kita – sienas, grindis ir pan. Jeigu klientas renkasi modernų namų stilių, patartina rinktis ir modernios klasės duris, jeigu klasikinio tipažo remontas – tada klasikinės ir durys“, – sakė F. Prakapavičius. 

Jis taip pat pripažino, kad interjero patarimai užima tikrai nemažą jo darbo dalį: tenka konsultuoti ne tik neapsisprendžiančius klientus, bet kartais ir kardinaliai pakeisti kliento požiūrį. „Dažnai būna, kad klientai prašo mūsų patarimo, arba atėję pas mus tamsių durų, nusiperka šviesias. Jeigu klientas turi savo namų nuotraukų, patariame, kas jam labiausiai tiktų. Jeigu namuose viskas labai balta, patariame jam rinktis tamsesnę spalvą, kad interjere būtų išlaikomas kontrastas. Šiuo atveju tamsios durys tampa tam tikru akcentu, o priderinus dar ir tampesnį baldą, galima sukurti tikrai akiai patrauklų namų interjerą“, – sakė UAB „Bentada“ vadovas. 

Kontaktai:

Faustas Prakapavičius, UAB „Bentada“

Tel. nr. +370-655-17685

El. paštas: vipdurys@gmail.com

https://www.facebook.com/bentada.lt/

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite