Vilkaviškio savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

Duris greit atvers atnaujintas Vilkaviškio kultūros centras

Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka socialiniame tinkle pasidžiaugė greit duris atversiančiu atnaujintu kultūros centru. Milijoną eurų kainuosianti renovacija gyventojus ir svečius turėtų pritraukti ne tik į dažnesnius kultūrinius renginius, bet ir į filmų peržiūras.

Daug garso ir šviesų – naujojoje kultūros centro scenoje

Pasak Jurgos Grigaliūnaitės, Vilkaviškio rajono investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjos, pagrindinė buvusi kultūros centro problema – nepakankamai aukšta teikiamų paslaugų kokybė.

„Projekto įgyvendinimo metu atliktas didžiosios salės bei jos scenos ir vestibiulio grindų remontas, operatorinės sienų, lubų ir grindų remontas. Taip pat įsigyta didžiosios salės ir scenos įgarsinimo sistema, apšvietimo, kėlimo mechanizacijos bei kino rodymo ir įgarsinimo įranga, draperija, salės kėdės bei surenkama lauko scena ir mažosios salės įranga. Įgyvendinus projektą, objektas bus pritaikytas kultūriniams scenos ir lauko renginiams (profesionalūs akademinės muzikos koncertai, spektakliai), 2 D ir 3 D kino filmų rodymui, kūrybiniams vakarams, knygų pristatymams, taip pat Vilkaviškio kultūros centro teikiamos paslaugos bus pagerintos šiuolaikinėmis technologijomis, todėl tikimasi, kad lankant kultūros centrą savo kultūrinius poreikius galės patenkinti ne tik vietiniai ar regioniniai lankytojai, bet ir Lietuvos bei užsienio gyventojai“, – nurodė J. Grigaliūnaitė.

Kultūros centras, pritaikytas filmų peržiūroms

Tikimasi, kad po šio projekto įgyvendinimo bus pagerinta Vilkaviškio kultūros centro teikiamų paslaugų kokybė ir prieinamumas, o Vilkaviškio kultūros centrui leis organizuoti didesnį renginių (spektaklių, akademinės muzikos koncertų, kino seansų, kultūrinių renginių per Valstybines šventes) skaičių ir sulaukti ženkliai išaugusio lankytojų srauto.

„Džiaugiuosi, kad mūsų krašto gyventojai galės stebėti ir ilgai lauktas filmų premjeras, ir mėgautis kultūriniais renginiais, kuriais rūpinsis profesionalūs mūsų rajone dirbantys kultūros specialistai!“ – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka.

Skirta virš 1 mln. Eur.

Kultūros centro atnaujinimas kainuos virš 1 mln. Eur. Europos regioninės plėtros fondo lėšomis dengiama 730 tūkst. Eur, likusius beveik 313 tūkst. Eur atseikės Vilkaviškio rajono savivaldybė.

Papildomai lėšų iš savivaldybės biudžeto skirta mažosios kultūros centro salės lubų, koridorių, vedančių į didžiąją salę, daliniam remontui, patalpų pritaikymui neįgaliesiems (įsigyti neįgaliųjų keltuvai).

Kultūros centras renovuojamas nuo 2019 m., atnaujinimo projektą planuojama baigti 2022 m. sausį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite