Angle down Atgal

Duris atveria Kėbliškių parkas – paslapčių pilna gryno oro laisvalaikio oazė

2020 m. rugsėjo 19 dieną, šeštadienį, Kėbliškių parke vyks atidarymo šventė. Kėbliškiuose pamažu kuriasi naujas parkas, kuriame – nuostabus pasakų ir gyvūnėlių pasaulis. Jei ieškote naujų, vis dar neatrastų vietų, galimybės praleisti laiką gamtoje – vykite į Kėbliškius. Būtent šiame kaime, atokiau nuo miesto šurmulio, gamtos apsuptyje, šeimos gali pabūti gryname ore, surasti, bet visų svarbiausia – pabūti kartu.

Kodėl verta vykti į gamtą?

Tikriausiai visi suvokiame, kad nėra nieko brangiau už sveikatą. Bet, ar išties esame geri tėvai ir darome viską, kad mūsų vaikai būtų žvalūs ir sveiki? Rugsėjis prasidėjo su naujais mokslo metais, kurie nebeįsivaizduojami be kompiuterių, technologijų, greičio. Ne kartą teko pastebėti susibūrusius į kiemą pabendrauti vaikus, kurie lyg ir būna kartu, bet jų akys, mintys ir pirštai be perstojo naršo asmeniniame telefone. Vaikiai lyg ir šiapus, bet jų realybė kažkur toli. Deja, bet visame pasaulyje, o kartu ir Lietuvoje miesto žmonės, jų vaikai vis mažiau laiko leidžia gamtoje. Šis reiškinys paskatino ir mokslines diskusijas, tyrimus. Mokslininkai atliko nemažai tyrimų, kurių metu tirtas žmogaus buvimo gamtoje poveikis bendrai sveikatai. Buvo atrasti neįtikėtini dalykai. Jungtinėje Karalystėje veikiančio Ekseterio universiteto Medicinos mokyklos mokslininkai su kolegomis iš Švedijos Upsalos universiteto konstatavo, jog gamtoje praleistas laikas duoda psichologinės naudos, atitolina slogias mintis, stiprina žmogaus širdį. Ženkliai skiriasi žmonių fizinė savijauta. Tie, kurie praleidžia ne mažiau nei 2 valandas gamtoje yra gerokai sveikesni. Tad nebijokime atitrūkti nuo telefonų, atraskime naujas Lietuvos vietas, leiskime laiką aktyviai, daugiau būkime gamtoje.

Svarbi kiekviena akimirka

Vaikai iš prigimties judrūs, jie lyg nenustygstantis vietoje energijos pliūpsnis, kuris gali džiaugtis, krykštauti, įsivaizduoti nepaprastus dalykus, kurti. Mūsų mažieji yra tėvelių atspindys, jų džiaugsmas ir pasididžiavimas. Kėbliškių parko įkūrėjai tikisi, kad žaliuojanti žolė, tyras oras, nepaprastas gyvūnėlių pasaulis taps daugelio vaikų pamėgta laisvalaikio vieta. Čia jie galės susirasti draugų, pramogauti, būti su šeima. O suaugusieji – bus ramūs, kad mažieji greituoliai neišbėgs į judria gatvę, didžiuliame gamtos plote bus tylu, ramu, saugu. Visos mūsų bėdos ir džiaugsmai susiformuoja vaikystėje. Ir nors dabar esame suaugę ir vaikystė tarytum jau baigėsi, bet mes visi giliai savo širdyje esame tie patys vaikai, kurie apsimeta suaugusiais. Vaikai sugrąžina suaugusiesiems tai, kas per gyvenimą išsibarsto: vaikišką naivumą, tyrą džiugesį, fantaziją ir svajones. Vaikai gali daug ko išmokyti, padėti atrasti tai, kas per gyvenimo rūpesčius pasimetė, išsibarstė. Todėl svarbi yra kiekviena akimirka be telefono, su šeima.

Vaikystės miestas

Kėbliškiuose ramu, puiku ir gera. Čia nereikia niekur skubėti: galima mankštintis, sportuoti, lakstyti žolėje, pramogauti. Čia – naujai įkurtame parke pamažu auga geros nuotaikos ir vaikystės miestas. Vilioja tyras oras, kvepia žolė. Pasakų mieste, greitai lekia laikas, o gamtos apsuptis geromis emocijomis turtina sielą. Kėbliškių parkas laukia kiekvieno, kuriam artima pasakų dvasia, kas bent kiek išsaugojo vaiko savyje. Tai yra atvira erdvė tiems, kuriems kokybiškas laikas su šeima yra didžiausia vertybė. O jei ieškote unikalios vietos vaiko gimtadieniui – Paslapčių namas yra plačiai atvėręs savo duris. Parko gamta suteiks nepakartojamų akimirkų, įkvėps unikaliai šeimos fotosesijai, pramogoms. Į kompaniją galima pasikviesti ir animacinių filmukų personažus, organizuoti šeimos burbulų pūtimo dienas. Parko erdvės įdomios, spalvingos ir unikalios. Čia dera visas pasaulis ir Lietuvos istorija – vaikiška Gedimino pilis, ir Eifelio bokštas, o spalvinguose namukuose – su vaikais noriai bendrauja jų gyventojai – gyvūnėliai. Čia galima atvykti su knyga, ir, puikios gamtos apsuptyje, skaityti pasakas.

Parkas – gyvas organizmas

Kėbliškių parke – meistro rankų šiluma ir vaikystės vizija virstanti realybe. Vaikystės parkas Kėbliškiuose – tarsi gyvas organizmas, kuris nuolat atsinaujina, kuriasi, jame nuolat apsigyvena nauji personažai, todėl tai, kaip jis atrodo dabar – toli gražu nėra galutinis jo veidas. Siekiama, kad Kėbliškėse apsigyventų švenčių, pramogų, šeimos, draugystės, o kartu ir pasakos dvasia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite