Duoklė Akmenės kraštui

Akmenė
Roma Jonikienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Iškilmingą akimirką, kai nuo kūrinio nuimamas uždangalas, pasigirsta žiūrovų iškvepiamo oro garsas – pagaliau pamatėme! Patikėkite, kur kas įdomiau stebėti procesą, kaip stebėjau prie akmens palinkusį skulptorių, kraštietį Algirdą VOREVIČIŲ. Aplinkui dulkių ūkas, ir veidas, ir drabužiai nusėti  kreidą primenančia biria frakcija. Rankose keliolikos kilogramų svorio šlifuoklis (o gal ir kitaip vadinasi įrankis), ant žemės dar keli akmengraužiui reikalingi įrankiai. Kai nuo akmens nupūti dulkes – pamatai besiformuojančią idėjos užuomazgą.  Taip kuriamas keturių skulptūrų ansamblis plenere „Kultiniai akmengraužių ženklai“.

Visi keliai veda į Akmenę – į  mažąją kultūros sostinę. Art‘Menė 2020  pristatys ilgaamžį kūrinį – keturias skulptūras akmenyse. Keturi pagrindiniai stichijų simboliai atsispindės akmeniniuose apskritimuose, o apačioje po jais  idėją kūręs menininkas pagal savo supratimą interpretuos figūras, vaizdą, sukurs paveikslą. Skulptūrą „Oras“ kuria akmeniškis menininkas Antanas Adomaitis, „Ugnį“ – pasvališkis Valius Remeika, dabar jau aišku, kad skulptūrą „Žemė“ kuria menininkas, kraštietis Algirdas Vorevičius, liko „Vanduo“ – iki susitikimo su menininkais buvo intriga, kas gi įamžins vandenį?

Algirdas Vorevičius paauglystės ir jaunystės metus praleido Akmenėje. Čia gyvena mama, sesuo, mūsų krašte nemažai menininko giminių, viena pusseserių – tautodailininkė, muzikos pedagogė O. Deniušienė iš Naujosios Akmenės taip pat  renginio dalyvė, tad giminaičių pasimatymas įvyko pušyne. Algirdo mamos šeima – tremtiniai, ir kai jauną merginą amnestavo – ji apsigyveno Latvijoje pas tetą. Susipažino su lietuviu Mykolu, sukūrė šeimą, ir gyvenimui pasirinko Vyčių kaimą netoli Akmenės.  Tad gimė Algirdas Latvijoje, o užaugino jį Akmenė.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, liepos 25 d. VIENYBĖJE.