Dūmų detektoriaus signalą išgirdo kaimynė

Marijampolė
R. Pasiliausko nuotr., "Suvalkietis"
Loreta Tumelienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai pirmadienį, apie 13 val., sulaukė iškvietimo į R. Juknevičiaus gatvėje esantį daugiabutį. Buvo pranešta, kad viename iš butų antrame aukšte jaučiasi dūmų kvapas.

Pasak ugniagesių, juos iškvietė namo gyventoja. Moteris ėjo į rūsį ir laiptinėje išgirdo dūmų detektoriaus signalą. Marijampolietė atsekė butą, iš kurio sklido detektoriaus garsas, ir pradėjo skambinti į duris. Jų ilgai niekas neatidarė. Po kurio laiko buto duris pravėrė garbaus amžiaus gyventoja. Ją kaimynė ragino išeiti iš namų, nes kilęs pavojus. Senutė nelabai norėjo klausyti. Tuo metu atskubėję ugniagesiai rado jos bute ant viryklės svylantį puodą. Akivaizdu, kad dėl to ir suveikė dūmų detektorius.

Pasak inspektorės Eglės Jarumbavičienės, garbaus amžiaus moteris nesusigaudė, kad tai dūmų detektoriaus signalas, nežinojo, kaip tokiu atveju reikia elgtis. Močiutė manė, kad „sustreikavo“ elektra, todėl ir sklinda toks garsas, ir toliau sau ramiai plepėjo telefonu.

Ugniagesiai nuo viryklės nukėlė puodą, išvėdino butą. Galima sakyti, kad neabejingos kaimynės dėka močiutė buvo išgelbėta nuo gaisro.

Pasak Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorės Ilonos Barauskienės, ugniagesiai gelbėtojai, jau keletą mėnesių vykdydami akciją „Gyvenkime saugiai“ ir lankydami gyventojus, pastebi, kad dūmų detektorių būstuose daugėja. Dažnai senyvo amžiaus tėvams juos įrengia vaikai. Anot inspektorės, tai džiugina, bet praktika rodo, kad įrengti detektorių nepakanka. Būtina paaiškinti, parodyti, kaip prietaisas veikia, koks jo signalo garsas, kam jis skirtas, ką daryti išgirdus signalą.

„Antradienį mes lankėme Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo kaimo gyventojus. Garbaus amžiaus vyro, kurio namuose buvo sumontuotas dūmų detektorius, paklausėme, ką reikėtų daryti prietaisui suveikus. Jis atsakė, kad pirmiausia atidarytų langus ir duris, išvėdintų dūmus. Tai pati didžiausia klaida, nes skersvėjis dar labiau įplieskia ugnį“, – pasakojo I. Barauskienė.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektorės primena, kad suveikus dūmų detektoriui, žmonės turėtų tuojau pat kviesti pagalbą ir saugiai palikti savo būstą. Pareigūnės primena, jog dūmų detektoriai turi būti įrengti pagal reikalavimus, ne virtuvėje. Taip pat praėjus kiek laiko, juos reikia patikrinti, pasižiūrėti, ar neišsikrovusi baterija. Anot I. Barauskienės, džiugu, kad vis daugiau gyventojų rūpinasi savo saugumu. Palyginti su gegužės mėnesiu, dūmų detektorių šiuo metu įrengta trigubai daugiau.