Angle down Atgal

Duetas su sūnumi – gyvenimo dovana

Projekto „Du balsai – viena širdis“ scenoje keletą pastarųjų mėnesių žibėjo šeduvių duetas – mamos ir sūnaus. Aurelija ir Rapolas Meškauskai dabar jau gali atsikvėpti – projektas baigėsi, o jųdviejų avantiūra apdovanota trečiąja vieta. „Matyt, kažkuo palietėme žiūrovų širdis“, – spėja Aurelija, pasakodama, kokių spalvų projektas suteikė mamos ir sūnaus santykiams.

Į avantiūros glėbį pastūmėjo kolegos

Dar spalio mėnesį televizijos eteryje pasirodė šeimas vienijantis projektas „Du balsai – viena širdis“. Kartu su penkiolikmečiu sūnumi padainuoti jame šiemet išdrįso ir A. Meškauskienė. Šeduvoje gyvenanti, tačiau Šiaulių Lieporių gimnazijoje dirbanti muzikos mokytoja neslepia, kad šios avantiūros idėja pirmiausia gimė ne jos ir net ne sūnaus mintyse. „Iš tikrųjų kolegos labai skatino jame dalyvauti: „Aurelija, kodėl tu nedalyvauji?“ – bendradarbių raginimus mena ji.

Mat prieš dvejus metus prisijungusi prie Lieporių gimnazijos kolektyvo, ji savo talentą spėjo atskleisti ne tik kaip mokytoja, bet ir kaip dainininkė. Įdomi detalė: savo pasirodymų su Rapolu, besimokančiu toje pačioje ugdymo įstaigoje, ji buvo surengusi gimnazijos kasmet organizuojamame renginyje „Šeimų duetai“. Tai, kaip pasakoja pašnekovė, iš esmės mažesnė projekto „Du balsai – viena širdis“ versija. Akivaizdu, kad mamos ir sūnaus duetas gimnazijos bendruomenę sužavėjo, tad skatinimų dalyvauti televizijos projekte negailėjo nei kolegos, nei ugdymo įstaigos direktorė.

„O sūnaus aš labai paprastai paklausiau – ar norėtų dalyvauti projekte? Sakiau, kad šį kartą tikrai „pasirašyčiau“ ir nebebijočiau, nes jau nebeturiu, ko prarasti. Amžius jau… – šypsosi ji. – O sūnus sakė: gerai, mama, pabandom.“ Ji palaikymą iš kolegų, o Rapolas – iš bendraklasių jautė viso projekto metu: kaskart po pasirodymo išgirsdavo pagyrų ar kad per jų dainą kas nors nubraukdavo ir ašarėlę...

„Manau, kad žmonės yra pasiilgę paprastumo, natūralumo“, – sako Aurelija Meškauskienė, svarstydama, kuo jos ir sūnaus duetas papirko žiūrovus televizijos projekte „Du balsai – viena širdis“, kuriame jie užėmė trečiąją vietą. (E. Genio ( LRT.lt ) nuo­tr.)
„Manau, kad žmonės yra pasiilgę paprastumo, natūralumo“, – sako Aurelija Meškauskienė, svarstydama, kuo jos ir sūnaus duetas papirko žiūrovus televizijos projekte „Du balsai – viena širdis“, kuriame jie užėmė trečiąją vietą. (E. Genio ( LRT.lt ) nuo­tr.)

Mokytoja iš prigimties

Be muzikos nepraeina nė viena Aurelijos diena: ji yra Lieporių gimnazijos Neformalaus švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja, muzikos mokytoja, mišraus mokinių choro vadovė, gimnazijos bendruomenės choro vadovė, taip pat – Šeduvos moterų ir merginų choro vadovė bei Radviliškio muzikos mokyklos chorinio dainavimo mokytoja. Pasirodo, mokymas ją žavėjo nuo pat vaikystės: „Visada norėjau būti mokytoja. Pirmoje klasėje nupiešiau pianiną ir sakiau, kad būsiu muzikos mokytoja.“

Aistrą muzikai paveldėjo ir sūnus Rapolas. Aurelija prisipažįsta, kad jį dainavimo paslapčių visada mokė kartu su kitais vaikais, nors pačiam sūnui visada norėjosi ne to. „Būdamas mažiukas, dainuoti jis nemėgdavo. Dėl to, kad liepdavau kaip mama: „Na, Rapolai, stokis su visais vaikučiais, padainuojam.“ O vėliau jis jau norėjo dainuoti tai, kas patinka, tad šiokių tokių nuoskaudų man jaučia, kad vieno jo niekada nemokiau. O jis visada norėjo dainuoti vienas“, – pripažįsta pašnekovė.

Tad projektas „Du balsai – viena širdis“, į kurį juodu buvo pasinėrę, galima sakyti, tam tikras atpildas už praeities neišpildytus norus. Aurelijos teigimu, pykčių per repeticijas nekildavo, o repertuarą dažnai parinkdavo Rapolo tėtis, kuris, beje, pusfinalyje kartu su žmona ir sūnumi taip pat buvo žengęs į sceną. Tąsyk šeimos trio už nugaros paliko visus dalyvius ir tapo vakaro nugalėtojais. Tiesa, projekte buvo galima regėti ir visiems žinomų veidų: Simoną Nainę, Ruslaną Kirilkiną, Aureliją Čižauskaitę bei kt. Tačiau visi jie iškrito dar iki finalo arba pirmajame jo etape, tad Aurelija su Rapolu tikrai džiaugiasi, prisibeldę į žiūrovų širdis: „Vadinasi, mes kažkokią žinutę žmonėms irgi nunešėme ir savo gerbėjų ratą turime.“

E. Bla­že­vič ( LRT.lt ) nuo­tr.
E. Bla­že­vič ( LRT.lt ) nuo­tr.

Išmoktos santykių su sūnumi pamokos

O pati pradžia buvo baugi. Pirmajam pasirodymui projekte duetas pasirinko, kaip sako Aurelija, gerai patiems žinomą dainą, tačiau jaudulys neaplenkė. „Jaudinomės labai. Aš, kaip moteris, žinoma, kaip atrodysiu. Paskui dėl sūnaus – ar jis nesutriks? O išėjo priešingai – mama išsigando, o sūnus ne. Bet viskas išėjo taip natūraliai“, – projekto pradžią prisimena dalyvė.

Komisijos išgirtas ir žiūrovų pamiltas mamos ir sūnaus duetas pirmojoje laidoje labiausiai bijojo žmonių reakcijos – kaip visi priims, kaip juodu atrodys bendrame kontekste: „Bet labai lengvai nuramino mano vyras, pasakęs: „O ką jūs prarasit? Kas čia tokio? Juk čia ne pasaulio pabaiga, o tik laikinas malonumas.“

Prarasti Aurelija su Rapolu tikrai neturėjo ko, o išlošti jiems pavyko daug. Pradedant įgyta nauja profesine patirtimi, baigiant kitokį lygį pasiekusiais jos ir sūnaus santykiais.

Muzikos mokytoja dabar džiaugiasi savo kailiu patyrusi, ką reiškia filmuotis televizijoje ir greitai paruošti gerą pasirodymą, taip pat – mokiniams galinti pažerti televizinio muzikos pasaulio subtilybių. „Man judesys, šokis buvo toks siaubas… Bet kadangi dalyvavau su sūnumi paaugliu, kuris norėjo strakalioti, tai ir mama iš paskos turėjo tą daryti. Tai čia ir spaudimą matavausi, ir ko tik nedariau“, – nusijuokia ji.

Dar daugiau laiko, praleisto su sūnumi, turėjo įtakos pakitusiems jų tarpusavio santykiams. „Mes visada neblogai sutarėme, bet aš visada būdavau griežta ir kategoriška. O dabar išmokau ir nusileisti, ir patylėti, ir jo nuomonės išklausyti. Gal aš netgi tapau demokratiškesnė, liberalesnė...“ – svarsto pašnekovė.

„Ėjome teikti džiaugsmo žmonėms“

„Mums patiems keista, kaip mes taip toli nuėjome. Kad laimėjome ir pusfinalyje pirmąją vietą... Negalėjome atsikvošėti, kaip čia dabar atsitiko, iš kur čia tas stebuklas, sėkmė mus lydėjo“, – atvirauja Aurelija. Ko gero, pavergė nuoširdumas, kurį pajuto ir komisija, ir žiūrovai: „Mes nėjome ten laimėti prizo, mes nekonkuravome, tiesiog ėjome gražiai sudainuoti, gražiai atrodyti, žmonėms, artimiesiems, kolegoms teikti džiaugsmo – juk žiūrėjo visi.“

Moteris juokiasi, kad kraštiečiai juos abu labai palaikė – sunku būdavo ramiai praeiti gatvėje, o ir Rapolui jau teko patirti, ką reiškia būti atpažįstamam. Kartą jį, važiuojantį autobusu į Šeduvą ir besiklausantį muzikos su ausinukais, užkalbino moteris ir padėkojo už teikiamą džiaugsmą bei pagyrė mamos ir sūnaus duetą. „Mums pasisekė, kad mus myli žmonės. Gal dėl to, kad stengiamės būti natūralūs, nieko nevaidinti“, – svarsto ji.

Rapolo laisvumą scenoje ir nuostabų balsą gyrė ir komisija, tik štai pati Aurelija šypsosi sūnaus niekuomet neliaupsinanti. Ji neslepia, kad dėmesio jaunuolis gauna daug, ypač socialiniuose tinkluose, tačiau Aurelija griežta – nėra ko kelti nosies: „Esu reikli ir kaip mokytoja, ir kaip mama. Labai nenorėčiau turėti vaiko, kuris greitai pajunta tą žvaigždės šviesą ir sužvaigždėja.“

Bet toks scenarijus, regis, Rapolui negresia. Sūnus mamą pradžiugino netgi geresniais mokslo rezultatais nei anksčiau. „Jis tikrai stengiasi, atsirado dar didesnė atsakomybė. Nes aš jam nuolat sakau, kad dabar esi labiau matomas, todėl turi ir mokytis gerai, ir gražiai elgtis, ir galvoti, ką sakai“, – tikina Aurelija. Projekte jis netgi subrendo: „Gražu žiūrėti. Man netgi atrodo, kad jis jau turi pilnametystę.“

Pasak Aurelijos, dabar projekto labai trūks, bet ji džiaugiasi užsimezgusia dalyvių draugyste, naujomis pažintimis. O viena jų Rapolui netgi gali tapti rimta paskata užsiimti kūryba.

„Dabar, susipažinęs su „Radistu“ Jonu, pradėjo kurti muziką. Aš paklausiau šiek tiek ir man patiko. Tikiuosi, kad kažką sukurs, nes be kūrybos, vien perdainuojant kitų dainas, toli neisi. Labai džiaugiuosi, kad jis pradėjo kurti, nes kūrybiški žmonės man labai imponuoja“, – sako pašnekovė ir priduria, kad po šio išbandymo Rapolas jau norėtų dalyvauti ir kitokio formato projektuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite