Angle down Atgal

Du kalinius nužudžiusio „bachūro“ pareiškimas: administracija leido man taip padaryti

2018 m. gruodžio pradžioje Lukiškėse du vyrai, anksčiau teisti už nužudymus, pasmaugė kitą kalinį. Vienas iš dviejų žudikų, Darius Eriksonas, jau prieš tai buvo teistas už tai, kad Marijampolės pataisos namuose nužudė kalinį. Vilniaus apygardos teisme vyras teigė, kad buvo priverstas taip pasielgti, nes administracija net du kartus nereagavo į jo prašymus ir grasinimus.

2018 m. gruodžio 4 d. apie 15 val. 30 min. Lukiškėse buvo pasikėsinta į kalinio gyvybę – jau minėtas D. Eriksonas su bendrininku Armandu Gonta užpuolė vyrą, D. Eriksonas smaugė auką, kol ši neteko sąmonės. Nors užpultas kalinys buvo nugabentas į Santaros klinikas, gruodžio 6 d. jis mirė.

D. Eriksonas jau prieš tai buvo teistas už panašų nusikaltimą – 2016 m. lapkritį Marijampolės pataisos namuose vyras su kitu kaliniu pasmaugė pataisos namų gyventoją. Vyrai aukai kaklą veržė virve, kurią traukė į skirtingas puses, už tai D. Eriksonui buvo skirta 16 metų laisvės atėmimo bausmė.

A. Gonta taip pat buvo teistas už žmogžudystę – 2011 m. vyras be priežasties užpuolė ir nužudė Kretingos gyventoją, už tai buvo nuteistas kalėti 13 metų.

Abu kaliniai yra daugybę kartų teisti, pripažinti pavojingais recidyvistais. A. Gonta šiuo metu turi 16 teistumų.

Skandalingas pareiškimas: man leido taip padaryti

Abu kaltinamieji antradienį buvo pristatyti į Vilniaus apygardos teismą, kuriame bus nagrinėjama Lukiškėse kalėjusio vyro nužudymo byla. Tačiau antradienį tebuvo sprendžiamas klausimas, ar pavojingiems žudikams reikalinga tolesnė izoliacija.

Teisme D. Eriksonas pareiškė, kad dėl šio nužudymo kaltę turėtų prisiimti atsakingos institucijos, mat jos buvo informuotos apie jo ketinimus nužudyti kitą kalinį, tačiau nieko nedarė, kad tam būtų užkirstas kelias.

„Administracija leido man taip padaryti. Aš prieš du mėnesius kreipiausi į administraciją. Marijampolėje įvykdžiau analogišką nusikaltimą. Parašiau Pravieniškėse raštą, kad nustokite daryti psichologinį spaudimą, nes vėl nužudysiu. Atėjo direktorius, sako, sėkmės, važiuok į Lukiškes“, – teisme teigė D. Eriksonas.

Kalinys teigė, kad ir prieš 2016 m. įvykdytą žmogžudystę buvo perspėjęs Marijampolės pataisos namų administraciją, jog, siekdamas geresnių įkalinimo sąlygų, gali netgi nužudyti kitą žmogų, nekalės kartu su „gaidžiais“ ir kitais žemesnių kastų atstovais, tačiau į jo prašymus nebuvo atsižvelgta.

Šiuo metu D. Eriksonas, siekiant apsaugoti kitus asmenis, nuolat kalinamas vis kitose įstaigose. „Važinėju po visą Lietuvą. Savaitę ten, savaitę ten“, – pasakojo žudikas. Tačiau kaltę pripažįstantis vyras prašė teismo leisti jam tęsti bausmę Pravieniškių pataisos namuose. „Aš turiu dar 14 metų bausmės, nėra pagrindo tęsti kardomąjį suėmimą. Noriu į pataisos namus“, – sakė D. Eriksonas.

Bet žudiko nenori patys pataisos namai, pateikę raštą, kad negali užtikrinti kitų kalinių ir darbuotojų saugumo.

Pats D. Eriksonas teigė, kad Pravieniškių vadovybė provokuoja jį naujiems nusikaltimams, įkalindama kartu su kitų kastų kaliniais. „Čia vieša paslaptis, kad yra visos kastos ir panašiai. Mane skiria į „dramblynus“, kur žino, kad aš negyvensiu. Tada skiria „drausmines“, – pasakojo kalinys.

Siekė geresnių sąlygų

A. Gonta teisme taip pat pripažino, kad kitą kalinį su D. Eriksonu nužudė vien tam, kad jam būtų pakeistos įkalinimo sąlygos. „Kad gaučiau uždarą režimą. Kameroje geriau“, – teigė žudikas.

A. Gonta taip pat turėjo priekaištų kalėjimų sistemai – kalinys teigė, kad dar 2016 m. kartu su psichologais parengė prašymą, kad galėtų bausmę atlikti kalėjime, tačiau šis prašymas buvo atmestas. „Dėl viso šito aš kaltinu tik Kalėjimų departamentą“, – sakė vyras.

Teisėjams ėmus gilintis į nužudymo aplinkybes, A. Gonta negalėjo patvirtinti, kad lengva ranka kitą kalinį nužudė vien dėl geresnių įkalinimo sąlygų. „Pats neįsivaizduoju, kas įvyko tą dieną. 11 metų liko, būčiau išėjęs į laisvę“, – sakė žudikas.

A. Gonta taip pat gali nepakliūti į Pravieniškes. Anot prokurorės Larisos Fedotovos, teisiamasis ne kartą yra grasinęs kitiems kaliniams ir administracijai, pataisos namų administracijai ir dėl šio kalinio yra pateikusi raštą, kad negali užtikrinti saugumo.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite