Angle down Atgal

Du direktoriai kaltinami iššvaistę per 127 tūkstančių eurų ir nemokėję mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame du tos pačios įmonės direktoriai kaltinami iššvaistę įmonės turto už daugiau nei 127 tūkst. eurų. Jiems taip pat pateikti kaltinimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. Valstybei nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 17 tūkst. eurų.

Tyrimo duomenimis, per 2016 metus įvairias konsultacijas teikusios Panevėžio įmonės tuometis direktorius, galimai siekęs sumažinti mokėtiną pridėtinės vertės mokestį (PVM), pirko ir į bendrovės sąnaudas įtraukė įvairias su verslo vykdymu nesusijusias paslaugas ir prekes, kurių vertė - beveik 69 tūkst. eurų. Įtariama, kad siekiant išvengti mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą, buvo apgaulingai tvarkoma įmonės buhalterija ir tokiu būdu nuslėpta daugiau kaip 9 tūkst. eurų mokesčių.

2017 metais pasikeitus įmonės direktoriams, galimai ir toliau buvo siekiama nuslėpti mokėtiną PVM. Įtariama, kad naujoji bendrovės vadovė iššvaistė per 58 tūkst. eurų įmonės pinigų. Už šią sumą buvo įsigyta įvairių prekių, kurios galimai nebuvo panaudotos bendrovės pajamoms uždirbti. Pareigūnai įtaria, kad į valstybės biudžetą buvo nesumokėta per 7,5 tūkst. eurų mokesčių.

Abu direktoriai yra kaltinami apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu, didelės vertės svetimo turto iššvaistymu.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras. Surašęs kaltinamąjį aktą, jis bylą perdavė Panevėžio apygardos teismui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite