Angle down Atgal

Du „Auksiniai scenos kryžiai“ atkeliavo į Šiaulius

„Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje Valstybiniame Šiaulių dramos teatre penktadienį įteikta 17 profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų. Ceremoniją vesti buvo patikėta Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriui Severinui Norgailai.

Kūrėjams įteikta 16 atminimo ženklų „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Pirmasis „Auksinis scenos kryžius“ buvo skirtas debiutui / jaunajam menininkui ir įteiktas Andrai Kavaliauskaitei už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą Alytaus miesto teatre.

„Neabejoju, kad jaunų režisierių, teatralų, aktorių darbai liudija, kad mūsų teatro kultūra kopia į naujas būsimas ateities viršūnes“, – sakė laimėtoją paskelbęs ir apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

A. Kavaliauskaitė džiaugėsi, kad su spektakliu, už kurį buvo apdovanota, pastebėta ne tik ji, bet ir teatras. Spektaklyje kalbama apie valgymo sutrikimus, kūno kultą ir nemeilę sau. Kėdainiuose po šio spektaklio viena mergina priėjusi paprašė pagalbos.

„Be galo gera patikėti, kad menas gali ištiesti ranką ir pasakyti, kad „ne, tu nesi vienas“. Aš be galo džiaugiuosi. Tuku tuku už save ir tuku tuku už mus“, – kalbėjo jaunoji kūrėja.

Už nuopelnus teatro menui apdovanojimą pelnė žymus Lietuvos aktorius 70-metis Vladas Bagdonas.

„Ačiū komisijai, be abejo, labai dėkui, bet aš jau dabar visiškai pasimetęs, nes nežinau, ar čia padėka, ar čia atsisveikinimas. Aš dar su jumis neatsisveikinu“, – sakė V. Bagdonas.

Pasitikėjimas. Ceremoniją vesti patikėta Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriui Severinui Norgailai. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)
Pasitikėjimas. Ceremoniją vesti patikėta Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriui Severinui Norgailai. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)

Valstybinis Šiaulių dramos teatras buvo nominuotas net trims „Auksiniams scenos kryžiams“ gauti. S. Norgaila buvo nominuotas dramos aktoriaus (nepagrindinio vaidmens) kategorijoje už vaidmenis spektaklyje „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“

Padėka. „Aš noriu padėkoti žmonėms, kurie susiję su mano praeitimi, dabartimi ir ateitimi“, – sakė 2018 metų dramaturgas Aleksandras Špilevojus. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)
Padėka. „Aš noriu padėkoti žmonėms, kurie susiję su mano praeitimi, dabartimi ir ateitimi“, – sakė 2018 metų dramaturgas Aleksandras Špilevojus. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)

Geriausio scenografo nominaciją pretendavo gauti Goda Palekaitė (už scenografiją spektakliams „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“ ir „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras) bei nacionalinės dramaturgijos kategorijoje buvo nominuotas Aleksandras Špilevojus (už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją).

Nacionalinės dramaturgijos kategorijoje laimėjo A. Špilevojus. Šis spektaklis yra apie senelių namus. Scenoje buvo paleistas įrašas su garbaus amžiaus moterimis, jos dalijosi prisiminimais apie teatrą.

Scenografo kategorijoje „Auksiniu scenos kryžiumi“ pasipuošė G. Palekaitė. Už ją apdovanojimą atsiėmė teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius. „Goda, ačiū tau!“ – ištarė jis.

„Auksinis scenos kryžius“ baleto artistui / šokio atlikėjui atiteko Mantui Daraškevičiui už Birbanto vaidmenį balete „Korsaras“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Zorbos vaidmenį balete „Graikas Zorba“ Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

Geriausiu 2018 metų režisieriumi paskelbtas latvis Elmaras Seņkovas už spektaklio „Mama Drąsa“ režisūrą Klaipėdos dramos teatre, tuo metu geriausiu dramos aktoriumi, atlikusiu pagrindinį vaidmenį, pripažintas Darius Meškauskas. „Auksinis scenos kryžius“ jam skirtas už Mamos Drąsos vaidmenį spektaklyje „Mama Drąsa“ Klaipėdos dramos teatre.

Už geriausią nepagrindinį moters vaidmenį „Auksinį scenos kryžių“ pelnė Jovita Jankelaitytė. Ji suvaidino Chają spektaklyje „Getas“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Boriso Dauguviečio auskaras už novatoriškus ir originalius žingsnius teatre įteiktas Artūrui Bumšteinui.

„Auksinis scenos kryžius“ atiteko ir kompozitoriui vokiečiui Svenui Helbigui už muziką šokio ir muzikos spektakliui „Mano Piteris Penas“.

Jis sakė, kad yra pagerbtas, jog buvo nominuotas tarp svarbių Lietuvos menininkų ir galėjo prisidėti prie šio projekto.

Iš viso apdovanojimams buvo pateikta daugiau nei 100 kandidatūrų.

Etaplius.lt informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite