Angle down Atgal

Druskininkuose vyks elektromobilių varžybos “Charge it on: Pažink Lietuvą”

Birželio 12 dieną Druskininkų savivaldybėje vykusio pasitarimo dėl elektromobilių varžybų metu dalyvavo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, administracijos ir miesto įstaigų specialistai, elektromobilių varžybų atstovas Darius Grinbergas.

Pirmą kartą elektromobilių varžybų projektas maršrutu “Vilnius – Palanga” startavo prieš penkerius metus. Kasmet varžybos vyko pirmą gegužės penktadienį.

“Kai pradėjome varžytis, į Palangą tuomečiai elektromobiliai nuvažiuodavo per 5 valandas ir daugiau, reikėjo bent porą kartų juos įkrauti. Šiemet pirmą kartą net 3 elektromobiliai distanciją įveikė be įkrovimo, o tuo pačiu mūsų projektas “Vilnius – Palanga” pasiekė logišką finišą ir pradeda naują gyvenimą. Nuo pat pradžių varžybos buvo labai geras elektromobilizmo testų poligonas. Kasmet matėme kaip tobulėja infrastruktūra, patys automobiliai. Tarp dalyvių matėme Kelių direkcijos, Susisiekimo ir Aplinkos ministerijų, Vilniaus, Tauragės savivaldybių ekipažus, kuriems tikra patirtis maršrute leido suprasti kaip veikia sistema ir pagal asmeninę patirtį koreguoti priimamus sprendimus. Druskininkų kurortas pasirinktas dėl gerai išvystytos infrastruktūros, Palangoje stigo elektra įkraunamų vietų skaičiaus”, - įspūdžiais ir patirtimi dalijosi varžybų iniciatorius ir atstovas D. Grinbergas.

Susitikimo metu aptarta elektromobilių varžybų vizija, dalyvių skaičius, varžybų eiga, maršrutų distancija. Kasmet vykstančios varžybos pritraukia naujus dalyvius ir susidomėjusius žmones išvysti tokį reginį savomis akimis. Jau 2020 m. gegužės mėn. Druskininkai kvies visus atvykti į šių varžybų finišo pabaigą būtent kurorte. Elektromobiliai įveikdami 500-600 km distanciją savo kelionę pradės Vilniuje, pakeliui aplankant bent tris žymias Lietuvos vietas.

„Džiaugiamės, kad Druskininkų kurortas yra draugiškas aplinkai ir išlaiko vieno patraukliausių kurorto gaires. Miestas jaukinsis elektra varomus automobilius, plės elektra įkraunamų vietų taškus, o neužilgo kvies savomis akimis pastebėti ir susipažinti su aplinkai draugiškais automobiliais – elektromobiliais“, - sakė mero pavaduotojas L. Urmanavičius.

Finišo mieste tradiciškai norima surengti vaikų elektromobilių varžybas (nemokamas), elektromobilių ekspoziciją, nugalėtojų apdovanojimą, dronų lenktynes.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite