Angle down Atgal

Druskininkuose nedarbo lygis pasiekė nematytas žemumas

Tuo metu, kai daugelis savivaldybių skundžiasi aukštu nedarbo lygiu, Druskininkai gali pasidžiaugti – liepos mėnesį nedarbo lygis kurorte nukrito žemiau Lietuvos vidurkio.

Pagal naujausius statistikos duomenis, Druskininkuose nedarbo lygis sumažėjo iki 7,8 proc., kai tuo metu Lietuvos nedarbo lygio vidurkis išliko nepakitęs ir siekia 8 proc.

Druskininkų savivaldybės nedarbo rodiklis yra geriausias visoje Alytaus apskrityje. Štai, Alytaus mieste bedarbiai sudaro 8,9 proc. visų darbingų gyventojų, Alytaus rajone – 8,5 proc., Varėnos rajono savivaldybėje – 8 proc., o Lazdijų rajone – net 11,9 proc.

Per devyniolika metų nedarbo lygis Druskininkuose nukrito keturis kartus – nuo 30 proc. ( 2000 m.) iki 7,8 proc. ( 2019 m).

Akivaizdu, jog tokių gerų rezultatų pavyko pasiekti ne tik savivaldybei bendradarbiaujant su verslu, sudarant savivaldybėje palankias sąlygas verslui, bet ir dalyvaujant tikslinėse, užimtumą skatinančiose programose.

Druskininkuose jau trečius metus vykdoma Savivaldybės finansuojama Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa, administruojama Jaunimo užimtumo centro (JUC).

Kaip teigė JUC direktorė Aušra Nedzinskienė, jau trečius metus Druskininkų jaunimo užimtumo centras įgyvendina jaunimo verslumo ir integracijos į darbo rinką programą. Paaugliams ir jaunimui tai puiki galimybė užsidirbti, pasimatuoti tam tikrą profesiją, susipažinti su verslo subjektais, jų kuriama kultūra.

„Verslui – galimybė atrasti naujus darbuotojus, suteikti galimybę įgyti darbo patirties, tobulėti bei sudaryti sąlygas užsidirbti savarankiškas pajamas jauniems žmonėms. Programą, atsižvelgiant į praėjusius metus, kasmet vis patobulinam, šiek tiek keičiam sąlygas verslui. Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, Druskininkų savivaldybės jaunimui, įsidarbinusiam verslo įmonėje, kuri dalyvauja programoje, kompensuojama DU dalis,“ – sakė JUC direktorė.

Pirmais metais programoje dalyvavo 36 verslo subjektai, 2 – 56, na o šiais metais užsiregistravo 64 įmonės. Jaunimo, kaip ir verslo įmonių skaičiai taip pat auga. 2017 metais programos metu įdarbinta buvo 187 jaunuoliai, 2 – 245, o šiais metais iki birželio mėn. įdarbinta 160 jaunuolių.

Kaip teigė savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Grigorienė, savivaldybę labai džiugina Druskininkuose nuolat mažėjantys nedarbo rodikliai.

„Tai, kad Druskininkų nedarbo lygio rodiklis yra mažesnis už šalies vidurkį – puiki žinia. Tokį gerą rodiklį mes turime pirmą kartą, manau, jog tai pasiekta bendromis savivaldybės, verslo pastangomis, dalyvaujant įvairiose programose, skatinant jaunimo užimtumą. Tokie rezultatai didina Druskininkų patrauklumą,“ – sakė V.Grigorienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite