Angle down Atgal

Druskininkuose iš čiaupo bėga rusvas vanduo, valdžia prašo kantrybės

Dvejus metus trukęs UAB „Druskininkų vandenys“ projektas, kurio metu atlikta vandens gerinimo įrenginių, esančių M. K. Čiurlionio gatvėje, rekonstrukcija, įrengti nauji uždaro tipo vandens nugeležinimo filtrai, artėja į pabaigą.

Projektas įgyvendintas ES ir bendrovės lėšomis, iš rekonstruotų įrenginių geriamasis vanduo teikiamas visam Druskininkų miestui bei šalia esančioms gyvenvietėms: Viečiūnams, Neravams, Gailiūnams ir kt. 

Šie įrenginiai pagerins geriamojo vandens kokybę, bet kol kas pastebimi sistemos trikdžiai, kurie atsiliepia geriamojo vandens kokybei. Jau du mėnesius skirtinguose Druskininkų kvartaluose vandens kokybė labai suprastėjo – Druskininkų savivaldybė ir bendrovė iš bendruomenės gauna signalus apie iš čiaupo bėgantį rusvos spalvos vandenį.

Vandens gerinimo įrenginių veikimas pagrįstas iš gręžinių ateinančio nevalyto vandens sąveika su deguonimi, kurios metu vandenyje esanti geležis bei kiti junginiai iškrenta į nuosėdas. Nuosėdos sulaikomos filtrų užpilde, kurį sudaro įvairios frakcijos smėlio mišinys, o išvalytas vanduo tiekiamas vartotojams. Nuo balandžio mėnesio iki dabar vyksta sistemų paleidimo derinimo darbai. Į šį procesą pasitelkiami geriausi šalies vandentvarkos ekspertai, kurie padeda sureguliuoti sistemų veikimą.

Šią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir UAB „Druskininkų vandenys“ vadovas M. Jaskelevičius aptarė  situaciją, kaip galima išspręsti kylančią problemą.

Kaip pažymėjo UAB „Druskininkų vandenys“ vadovas M. Jaskelevičius, ieškomas optimalus vandens gerinimo įrenginių darbo režimas, kuris užtikrintų nuolatinį kokybišką vandens tiekimą vartotojams. Ypatingai svarbus į filtrus tiekiamo deguonies kiekio sureguliavimas, kadangi per mažas deguonies kiekis neužtikrina tinkamo vandens išvalymo, o esant per dideliam deguonies kiekiui šis patenka į vandentiekio tinklus ir reaguoja su vamzdynuose esančia geležimi, dėl ko vanduo nusidažo ruda spalva.

M. Jaskelevičius akcentavo, kad nuolat vykdomos diagnostinės priemonės situacijai spręsti, konsultacijoms pasitelkti šalies vandentvarkos ekspertai, įmonė reguliariai vykdo vandens tinklų praplovimus, pagal situaciją specialistai dirba ir naktį, tačiau kol kas vis dar gaunama nusiskundimų dėl vandens spalvos.

„Atsiprašome gyventojų dėl susidariusios situacijos. Suprantame, kad ji labai nemaloni. Įmonės specialistai ieško būdų kaip kuo greičiau pašalinti iškilusią problemą. Kviečiame bendruomenę pastebėjus vandens kokybės pakitimus nedelsiant informuoti „Druskininkų vandenys“ tiesiogiai, nurodytais kontaktais“,  – sakė M. Jaskelevičius.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas akcentavo, kad Druskininkai Lietuvoje garsėjo kaip itin švarų vandenį turinti savivaldybė – vanduo atitiko visus tarptautinius geriamojo vandens kokybės reikalavimus, todėl susiklosčiusi situacija yra bloga ir savivaldybės netenkina.

„Bendruomenė moka už jiems suteiktą kokybišką paslaugą – geriamąjį vandenį, todėl jis privalo toks ir būti: ir kokybiškas, ir estetiškas. Paradoksalu ir turiu apgailestauti, kad diegdami naujas vandens nugeležinimo ir kokybės gerinimo technologijas, turime vandens kokybės svyravimus, kurie užsitęsė per ilgai. Specialistams duoti nurodymai skubiai pateikti galimus šios problemos sprendimu būdus, nesvarbu, kiek kainuotų papildomos investicijos, bet išspręsti šią problemą privaloma kaip galima greičiau“,  – po susitikimo sakė R. Malinauskas.

Ateinančią savaitę organizuojamas dar vienas susitikimas šiai problemai spręsti – jo metu įrangą diegę rangovai ir šalies vandentvarkos ekspertai pateiks įdiegtų įrengimų ir technologijų gerinimo siūlymus – bendromis pastangomis bus ieškoma efektyviausių problemos sprendimo būdų.

Savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė informavo, kad situacija tikrai nedžiugina, bet tai yra daugiau estetikos, o ne sveikatos problema. Bendrovė „Druskininkų vandenys“ nuolat atlieka vandens kokybės tyrimus – visi rodikliai yra normos ribose, pagrindinis pakitimas yra vandens spalva, kurią sukelia į vandenį patekusi geležis.

„Geležis vandenyje nekelia pavojaus žmonių sveikatai, tačiau, suprantama, tai sukelia neigiamus estetinius pojūčius, gali pakisti vandens skonis. Kadangi  vandenyje padidėjusi geležies koncentracija, gyventojai turėtų neišsigąsti, kad virinant vandenį iškrenta geležies nuosėdos. Noriu nuraminti, kad naudoti šį vandenį maisto ruošimui galima “,  – sakė E. Sadauskaitė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite