Angle down Atgal

Druskininkų savivaldybės mokinių taryba kūrybiškai paminėjo Tarptautinę jaunimo dieną

Rugpjūčio 12 dieną, Druskininkuose praūžė Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos (DSMT) organizuotas renginys „Iš(si)saugok vasarą 2020”, skirtas paminėti Tarptautinei jaunimo dienai.

Tarptautinė jaunimo diena minima nuo 1999 m. – šią dieną siekiama daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms, skatinti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeninėje veikloje. Europos šalyse šią dieną rengiamos įvairios akcijos, jaunimo iniciatyvos. DSMT prisijungė prie šios gražios akcijos ir Druskininkų jaunimo užimtumo centro (JUC) jaunimo iniciatyvų programos bei rėmėjų pagalba surengė šventę Druskininkų jaunimui. Įvairios kūrybinės dirbtuvės, laimės rato loterija, pokalbiai su įdomiais svečiais, šokiai, dainos ir juoko aidas užpildė JUC’o lauko erdvę.

Pirmasis susitikęs su jaunimu svečias buvo Gabrielius Žvirblis – jis surengė kūrybines piešimo dirbtuves. Gabrielius yra iliustratorius ir menininkas, savo piešiniais pavertęs Kauno troleibusus meno kūriniais.  Savo liepsnojančiomis akimis jis užžiebė menininko kibirkštėlę kiekvieno susirinkusiojo širdyje ir padėjo išlaisvinti savo kūrybinę energiją.  Netrukus po kūrybinių dirbtuvių į sceną tvirtu šokio žingsneliu žengė Gediminas Stuka (Shtuka) – gatvės šokių hiphop/house choreografas-šokėjas, projekto „Šokių revoliucija“ dalyvis. Jis jaunuolius supažindino su gatvės šokių ypatumais, choreografija ir savo šokio istorija bei leidosi į diskusiją apie įvairias jaunimui aktualias temas. Tomas Padegimas, beatbox‘o talentas, šiais metais perlaikęs valstybinį matematikos egzaminą ir pelnęs jame 100-uką, pasidalino savo patirtimi ir pasakojo jaunimui, kaip išsikelti sau tikslą ir siekti jo. Jį kalbino Druskininkų jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotoja Eivilė Čakaitė. Druskininkų JUC‘o lauko scena tapo jaukių pokalbių ir diskusijų erdve, o Shtukos ir Tomo Padegimo talentai susijungė į netikėtą gatvės šokių ir beatbox‘o improvizaciją.

Renginio metu jaunuolius įtraukė ir kitos įdomios veiklos. Užsiėmimus renginio metu vedė „Juchnos pynutės“ –   savo rankomis Juchna gamina apyrankes, sapnų gaudykles, diržus, pakabukus ant kaklo ir kitokias įdomybes. Druskininkų stalo žaidimų klubo „Board Punks“ nariai vedė intriguojančias socialinio-dedukcinio žaidimo „Vilkolakiai“ sesijas ir KUBB lauko žaidimą, menantį vikingų laikus.

Taip pat buvo galima sukti DSMT laimės ratą-loteriją ir, atsakius į klausimus apie jaunimą  laimėti rėmėjų (City Coffee, Boulangerie Prancūziška Kepykla, UNIQA, Illusion Rooms Druskininkai, UNO Park, Velvetti) įsteigtus prizus. Jaunimas galėjo išbandyti virtualios realybės akinius, XBOX žaidimus ir paskanauti skrudintų dešrainių. Tikimės, kad tokio pobūdžio renginiai taps smagia tradicija Druskininkuose.

Daugiau apie JUC neformalių jaunimo grupių iniciatyvas – www.juc.lt/iniciatyvos

Gustė Šematovičiūtė, Augustė Lukšytė, Druskininkų savivaldybės mokinių taryba (DSMT). 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite