Angle down Atgal

Druskininkų savivaldybėje aptartas vaikų maitinimo klausimas mokyklose

Druskininkų savivaldybėje susitikimo su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku, mero pavaduotoju Linu Urmanavičiumi, administracijos direktore Vilma Jurgelevičiene, savivaldybės administracijos švietimo specialistais, savivaldybės mokyklų vadovais metu buvo aptarta moksleivių maitinimo ugdymo įstaigose kitimai, teikti nauji pasiūlymai, pristatytas pilotinis projektas – Sveikatos apsaugos bei švietimo ir mokslo ministerijos siūlymu, ikimokyklinukams maistą tiekti ne porcijomis, o pagal švediško stalo principą, nemokamai.

Taip diegiant sveikos mitybos įgūdžius auklėtiniams bei ugdant valgymo kultūrą: vaikai mokomi savarankiškumo, jiems suteikiama apsisprendimo laisvė renkantis maistą, apsitarnaujant ir susitvarkant valgymo vietą.

Atsižvelgiant į įstaigų poreikius, taip pat svarstyta galimybė pirkti reikiamą įrangą ir inventorių. „Tiek sveikatos specialistai, tiek tėvai, tiek vaikų maitintojai siekia, kad vaikų mityba būtų subalansuota, įvairi, reguliari, patenkintų fiziologinį sotumo jausmą ir vaikai valgymų metu nepersivalgytų. Ugdymo įstaigos valgykla turi tapti vieta, skirta ne tik ramiai pavalgyti, bet ir pabendrauti, pailsėti, sukaupti energijos tolesniam darbui“, - sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius.

Kito susitikimo metu, bus dalijamasi šio maitinimo tipo patirtimi, paveikumu, išanalizavus ir aptarus jį su kitų savivaldybių mokyklų specialistais, kurios jau įgyvendina šį projektą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite