Angle down Atgal

Druskininkų meras: „Maustomi ne tik „Belorus“ sanatorijos darbuotojai, bet galbūt ir aukščiausi šalies pareigūnai“

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas šiandien socialiniame tinkle „Facebook“ pakslebtame viešame pranešime nevynioja žodžių į vatą – sako, kad jau antrą mėnesį „Belorus“ sanatorijos sąskaitas įšaldęs „Swedbank“ galbūt už nosies vedžioja ir Užsienio reikalų ministeriją, ir Prezidentūrą, ir Seimą.

„Absurdo teatras dėl VšĮ sanatorija „Belorus“ tęsiasi – sanatorijai paprašius leisti disponuoti savo pinigais apmokant komunalinius mokesčius ir žmonių algas, vakar Swedbank pateikė JAU TREČIĄ sąskaitų užšaldymo versiją.

Sanatorijos savivaldybei persiųstame Swedbank rašte vietoj konkrečių atsakymų pilna išvedžiojimų ir išsisukinėjimų : „preliminariai“, „galimai gali būti“ „gali prireikti papildomų dokumentų“.

Ar šiandieną tokie itin jautrūs mūsų visuomenei sprendimai priimami vadovaujantis „galimai“, „preliminariai“? Ar tai kažkokie specialūs vilkinimai, išsisukinėjimai nuo padarytos klaidos?

Rašte net padaryta išvada, kad jeigu sankcijos taikomos A. Lukašenkai ir V. Šeimanui, tai „galimai galima“ taikyti ir sanatorijai. Su tokiu požiūriu sankcijas galima taikyti visiems be išimties Baltarusijos žmonėms ir visoms įmonėms!

Iš tokio Swedbank mėtymosi peršasi mintis, kad maustomi ne tik „Belorus“ sanatorijos darbuotojai, bet galbūt ir aukščiausi šalies pareigūnai – jau antrą mėnesį Swedbank galbūt už nosies vedžioja ir Užsienio reikalų ministeriją, ir Prezidentūrą, ir Seimą.

Tačiau tokio apgaudinėjimo ir išsisukinėjimo nuo atsakomybės negalime leisti.

Todėl nedelsiant informuosime Užsienio reikalų ministeriją apie tokius banko veiksmus.

O artimiausiu metu Druskininkų savivaldybė dar kartą kreipsis į Swedbank, kad pateiktų konkrečius įrodymus, kuo vadovavosi užšaldant sanatorijos sąskaitas be jokių „galimai“, „preliminariai“ ir pan.

Dėl banko savivalės savivaldybė kreipsis ir į Generalinę prokuratūrą, kad būtų ginamas viešasis interesas, kad visos valstybinės institucijos būtų informuotos apie tikrąją situaciją ir ši istorija pagaliau būtų išspręsta žmonių, o ne banko naudai“, – išplatintame pranešime teigia meras.

Primename, kad Sanatorijos sąskaitas bankas įšaldė gruodžio mėnesį, motyvuodamas Europos Sąjungos įvestomis sankcijomis. ES 2020 metų pabaigoje įvedė sankcijas Vyriausiajai ūkio valdybai (GHU), kuri yra tiesiogiai pavaldi Baltarusijos prezidento reikalų valdybai.

Sanatorijos sąskaitas įšaldęs „Swedbank“ bankas nedetalizuoja, kokiu tiksliai pagrindu toks sprendimas buvo priimtas. Registrų centro duomenimis, sanatorija „Belorus“ priklauso Baltarusijos prezidento reikalų valdybai. Jai vadovauja Viktoras Šeimanas. Prezidento reikalų valdyba tiesiogiai pavaldi Aliaksandrui Lukašenkai.

KĄ UŽ NOSIES VEDŽIOJA SWEDBANK? Absurdo teatras dėl VšĮ sanatorija „Belorus“ tęsiasi – sanatorijai paprašius leisti...

Posted by Ričardas Malinauskas on 2021 m. vasario 24 d., trečiadienis
comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite