Angle down Atgal

Drumstas vanduo iš Aleksoto vandens čiaupų bėgs iki metų galo

Aleksoto rajono gyventojas pasipiktinęs: „tiekiamas vanduo nevartotinas maistui ar higienai! Vanduo rudas, su nemaloniu kvapu“. „Kauno vandenų“ atstovai mūsų redakcijai teigia, kad bendrovė reaguoja į tokias situacijas ir jas sprendžia. Ir žada, kad vandens kokybė pagerės 2020 m. pabaigoje, kai bus baigti vandens gerinimo įrenginių statybos darbai.

Vienas iš portalo kaunieciams.lt skaitytojų, po straipsniu apie „Kauno vandenų“ gamybos skyriaus atliekamus darbus, pakomentavo, kad jau nuo spalio mėnesio susiduria su vandens problema, Aleksoto rajone, prie Naugardiškių parko. Pasak jo, tiekiamas vanduo netinka naudoti nei maistui, nei higienai. Vanduo – rudas, skleidžia nemalonų kvapą.

Skaitytojas sako, kad susiduria ir su vandens nuotekų problemomis. Ypač lietingo laikotarpio metu. O atvažiavusi avarinė pagalba teigia, kad tai projektavimo ir tinklų problema. Pasak Aleksoto gyventojo, į raštišką nusiskundimą niekas nesureagavo.

Vandens kokybė pagerės metų pabaigoje

Bendrovės „Kauno vandenys“ techninio projekto skyriaus viršininkas Darius Gražys teigia, kad šiuo metu yra vykdomi vandens gerinimo įrenginių statybos darbai, kurių pabaiga numatoma metų pabaigoje. Atlikus šiuos darbus, gyventojams bus tiekiamas geresnės kokybės vanduo.

„Kas liečia vandens kokybę, bendrovė atsakė, kad vykdomi vandens gerinimo įrenginių statybos darbai, kurie turi baigtis 2020 m. pabaigoje, tuomet vandens kokybė pagerės. Vandens gerinimo įrenginių paskirtis išvalyti geležies ir mangano perteklių iki norminių dydžių“, – teigia AB „Kauno vandenys“ techninio projekto skyriaus viršininkas D. Gražys.

Bendrovės „Kauno vandenys“ avarinė tarnyba gavusi pranešimus, apie tokius atvejus ir nurodžius konkretų adresą, reaguoja ir plauna vandentiekio linijas bei tikrina problemas dėl vandens nuotekų.

Bendrovė nesikrato atsakomybės

Aleksoto rajonui vanduo yra teikiamas iš Vičiūnų vandenvietės. Pasak gamybos skyriaus, Vičiūnuose vykdant vandens gerinimo įrenginių statybas, neišvengiamai tenka perjungti ir vandentiekio linijas.

Tai sukelia trumpalaikius nepatogumus – vandens drumstumą ar slėgio svyravimus. Bendrovė nesikrato atsakomybės, gyventojams pateikus išlaidas dėl susidariusių vandens problemų įrodančius dokumentus, klausimas yra sprendžiamas.

Vandens kokybė gali priklausyti ir nuo individualių vartotojų vamzdynų būklės. Todėl, svarbu, kad kiekvienu atveju būtų nurodomas konkretus adresas:

„Problemos gali būti ir seni vartotojų vidaus plieniniai vamzdžiai, kurie irgi gali pabloginti vandens kokybę. Būtų įvardintas konkretus adresas, būtų sprendžiamas klausimas dėl papildomo vamzdyno praplovimo“ – teigia AB „Kauno vandenys“ techninio projekto skyriaus viršininkas D. Gražys.

Gyventojai, susiduriantys su vandens ar jų nuotekų problemomis, turėtų registruotis tel. nr. 8 800 20 000.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite