Drožybos karaliui Vytautui Ulevičiui – 88 metai

Kaunas
Kėdainių raj. savivaldybės nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

1934 metų balandžio 12 dieną Panevėžio rajone, Traupio miestelyje, gimęs Vytautas Ulevičius šiandien švenčia 88 metų gimtadienį.

Krakiškio pasveikinti nuvažiavęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis Vytautui Ulevičiui linkėjo sveikatos ir kūrybinių sumanymų įgyvendinimo. Drožėjas, sulaukęs rajono vadovo sveikinimų, juokavo, kad daugeliui ši diena žinoma kaip kosmonautikos diena, tad jam labai malonu sulaukti pagerbimo, nors ir nėra kosmonautas.

Visai neseniai Vyriausybės kultūros ir meno premiją gavęs krakiškis net gimtadienio dieną nesiilsėjo – pasveikinti užsukusius svečius sutiko savo dirbtuvėse. „Turiu užbaigti Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio užsakymą. Nėra ko tinginiauti. Juk darbas yra gyvenimo variklis. Tad, jei nori gyventi visavertį gyvenimą, turi dirbti. O kadangi kiekvienas darbas reikalauja ne tik fizinio atlikimo, bet ir kūrybinio subrandinimo, tai pagaliau, kai mintis yra išnešiota, reikia ją greičiau įgyvendinti“, - paklaustas, ką šiuo metu daro, sakė garsusis Kėdainių krašto drožėjas.

Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, atviras – paklaustas, kiek iš viso sukūrė darbų, sako, jog juos skaičiuoti nustojo jau seniai. „Džiaugiuosi kiekvienu kūriniu. Man svarbu pats kūrybos procesas ir stebėti, kaip žmonės reaguoja į mano drožybą. Gera, kai sulaukiu gerų atsiliepimų“, - sakė V. Ulevičius.

Drožinėti Vytautas Ulevičius pradėjo būdamas vos 7 metų. Vaikystėje ganydamas karves gamtoje praleisdavo daug laiko. Ramybėje, dvasinėje tyloje ir prasidėjo jo, kaip medžio drožėjo kelias. Jau tada mažo berniuko rankose medis prabildavo, vis pasakodamas kitą istoriją. Jungtis tarp menininko vidinės raiškos ir ilgaamžės materijos – ąžuolo medienos, sukūrė unikalų tendemą, leidžiantį neklystant išskirti jo kūrybą iš kitų medžio meistrų darbų.

Nuo 1968 m. V. Ulevičius dalyvauja įvairiose parodose. Surengė ir dalyvavo per 100 personalinių parodų. Daug V. Ulevičiaus darbų pasklido po Lietuvą. Jo darbai garsino Lietuvą Italijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Rusijoje, Graikijoje. Gausu jo darbų Krakėse, kur skulptorius gyvena – „Taikos angelas“, „Knygnešys“, „Lietuvaitė“, „Sėjėjas“, M. Daukšos „Postilės“ 400 metų jubiliejui, Kėdainiuose – Tremtinio kryžius, antkapiniai paminklai Sausio 13-osios aukoms A. Kanapinskui ir V. Koncevičiui. V. Ulevičius kelis kartus karūnuotas Lietuvos meistrų karaliumi.

Kėdainių savivaldybės administracijos pastate įsteigtas V. Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejus.