Angle down Atgal

„Dri­ve-in“ punk­te sa­va­no­riau­jan­tis odon­to­lo­gas už­sikrės­ti ne­bi­jo

„Streikų odon­to­lo­gi­jos namų“ gy­dy­to­jas odon­to­lo­gas Li­nas Strei­kus nuo pra­ėju­sios sa­vaitės sa­va­no­riau­ja mo­bi­lia­me punk­te. „Ka­dan­gi ne­be­ga­liu pa­dėti žmonėms, at­lik­da­mas sa­vo tie­sio­ginį darbą, ieš­kau kitų būdų, kaip pri­si­dėti“, – sa­ko jis.

Apie galimybę tapti savanoriu L. Streikus sužinojo feisbuke, kuomet akis užkliuvo už Savivaldybės skelbimo. Užpildęs anketą, jis buvo paskirtas darbuotis „drive-in“ punkte prie Šiaulių arenos, kuriame atliekamos patikros dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.

Naujoji „darbo vieta“ nei abejonių, nei baimės šiauliečiui nesukėlė. „Manau, kad savanorystė ir pagalba medikams dabar itin reikalinga. Mūsų klinika jau parėmė juos finansiškai, taip pat turime atsargų, vienkartinių medžiagų, kurias planuojame padovanoti, jeigu tik ims ko nors trūkti. Galbūt savo pavyzdžiu paskatinsime kitus“, – tikisi L. Streikus.

„Drive-in“ punkte jis prižiūri bendrą tvarką ir padeda medikams atlikti tepinėlio paėmimą tyrimui. Priklausomai nuo poreikio ir reagentų skaičiaus, savanorių komandos čia darbuojasi pamainomis po dvi arba po keturias valandas. „Žmonės tikrintis atvažiuoja kas 10 minučių. Dauguma išsigandę, kai kurie – akivaizdžiai karščiuojantys. Jeigu savanorių komandos dirba visą darbo dieną, patikriname apie 45 asmenis“, – skaičiuoja L. Streikus.

Gydytojas priduria vis dar sulaukiantis ir savo pacientų skambučių, nors padėti jiems niekuo negali – nuo karantino paskelbimo nė viena privati odontologijos klinika neturi teisės vykdyti savo veiklos, odontologinė pagalba teikiama tik valstybinėse įstaigose ir tik skubi.

„Viliamės, kad greitai ir vėl atidarysime savo klinikos duris. Tai – dar viena priežastis, kodėl savanoriauju. Tikiu, kad kiekvieno mūsų prisidėjimas spartina grįžimą į normalias gyvenimo vėžes“, – sako L. Streikus.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite